"Вони не роботи, їх можна побороти". Лучниця Марченко - про зустріч із фіналістками ЧС на Олімпіаді

"Вони не роботи, їх можна побороти". Лучниця Марченко - про зустріч із фіналістками ЧС на Олімпіаді

Ексклюзивно
"Вони не роботи, їх можна побороти". Лучниця Марченко - про зустріч із фіналістками ЧС на Олімпіаді НОК

Ексклюзивний коментар українки Суспільне Спорт.

Авторка: Юлія Пазенко-Столярчук

Вероніка Марченко - одна з трьох українок, які виступили у стрільбі з лука на Олімпійських Іграх у Токіо. На Олімпіаді-2020 Марченко намагалася покращити результат, встановлений на Ріо-2016, коли вона припинила виступи в другому колі.

Реалізувати поставлену задачу Марченко не змогла. Українська лучниця в трьох турнірах, в яких змагалася (мікст, жіночий командний та одиночний) не досягла високих результатів.

Читайте також: Збірна України зі стрільби з луку у повному складі закінчила виступи на Олімпіаді-2020

Однак виступ в одиночному турнірі Марченко виявився досить непростим. Через суперниць, а також розклад змагань.

Що трапилося?

За підсумками жеребкування Марченко мала зустрітитися у першому раунді проти чинної чемпіонки світу - Ле Цзеїн, що представляє Китайський Тайбей. Попри статус суперниці, українка змогла перевернути хід подій у зустрічі - програючи 2:4 після трьох сетів, Марченко зрівняла рахунок та вирвала перемогу у вирішальному п'ятому, причому в заключному сеті лучниці вдалося вибити всі три десятки.

Менш ніж через півгодини Марченко мала провести ще одну зустріч. Проти фіналістки того ж чемпіонату світу-2019 - представниці Кореї Кан Чхе Йон.

У перших трьох сетах Марченко виступила навіть краще, аніж у стартовій зустрічі, набравши 73 очок. Проте її суперниця стріляла майже ідеально - у другому та третьому сетах по 29 очок, і лише в першому 27.

Повторити успіх у зустрічі з чемпіонкою світу Марченко не змогла. Розпочавши з десятки четвертий сет, українська лучниця набрала лише 14 очок (6+8) під час наступних двох пострілів, у той час, як кореянка - 18, здобувши перемогу 7:1.

Як Марченко відреагувала на результат на Олімпіаді-2020?

Українська лучниця дала коментар Суспільне Спорт, в якому оцінила свій виступ на Олімпіаді. І наголосила, що впродовж обох зустрічей намагалася стримувати емоції.

"Старалася, щоб у мене не було дуже багато емоцій. Розуміла, що потім мені стріляти проти ще сильнішої суперниці. Щоб не розслабитися намагалася тримати себе в тонусі та налаштовуватися на наступний матч".

Марченко визнала - протистояти таким іменитим суперницям їй було досить непросто. Хоча наголосила - вірила до кінця в свої сили.

"Йокало всередині, але я знала, що вони не роботи і їх можна побороти. Головне бути відважним і вірити в свої сили - все можливо. Дуже шкода, що вийшло так, як вийшло.

Розповіла лучниця також і про хибу при заключних пострілах. Вона зазначила, що "шістка" в останньому сеті - результат різкої зміни вітру. Марченко визнала, що "боялася" змінити стратегію пострілів.

"Всю стрільбу "виносила" вправо, тому що сильно зносило вітром вліво. А на ці останні дві стріли вітер змінився в іншу сторону. І мені порив попався - не втримала пріціл та саму себе, через це влучила в "шість". А потім - у "вісім" справа. Боялася цілити в протилежну сторону. Два матчі я в одну точку "виносила" вправо, але коли так різко міняється в іншу сторону... Обережність, вона завжди до такого призводить".

"Вітер тут дуже складний. Не завжди його можна вгадати - прапорці показують в різні сторони і не знаєш, що робити. На вітрі було складно стріляти, тому удача дуже потрібно".

Наостанок, Марченко зазначила, що має бажання виступити на Олімпіаді-2024. Але поки не знає, що зможе туди потрапити.

"Париж? Будемо бачити. До Парижу багато всього. Бажання є, олімпійської медалі в мене ще немає".

Що відомо

  • Вероніка Марченко - 2-разова чемпіонка Європи. В 2016 році вона виграла "золото" в одиночному та командному турнірах.
  • Олімпіада-2020 стала для Марченко другою в кар'єрі. У 2016 році вона також пройшла перше коло, а у команді - вилетіла в 1/8 фіналу.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика