У Запоріжжі змонтували останню секцію вантового мосту через Дніпро

У Запоріжжі змонтували останню секцію вантового мосту через Дніпро

У Запоріжжі змонтували останню секцію вантового мосту через Дніпро

У Запоріжжі змонтували останню, шосту секцію вантового мосту верхової сторони. 28 липня плавкран "Захарій" доправив її та опустив на тимчасові опори.

Про це Суспільному повідомив заступник начальника Служби автодоріг у Запорізькій області Олександр Горбань. Вага конструкції — 780 тонн разом із додатковим обладнанням.

"Після монтажу буде зварюватися кожна секція одна з одною в загальний міст. Після цього будуть домонтовані консольні плити. Далі будуть вже розмотуватись ванти. Проводить їх огляд, тестування та, безпосередньо, навішування вант. Паралельно будуть проводитися роботи з бетонування пілону. І на той час, коли необхідно буде заводити ванти, пілон буде добудований", — додав Олександр Горбань.

У Запоріжжі змонтували останню секцію вантового мосту через Дніпро

"Паралельно ведуться роботи по збиранню опалубки на пілоні. На 6 споруді верхової сторони ведуться роботи, для того, щоб після завершення робіт по низовій стороні дорожніх робіт, щоб був відкритий і здійснений по ньому рух. До нього підходи також зараз будуємо", – каже заступник головного інженера компанії "Онур-Груп" Олександр Цвященко.

Загалом будівництво верхової частини вантового мосту планують завершити до кінця року – сказав Олександр Цвященко.

Що відомо

  • 22 квітня 2020 року у Запоріжжі розпочали будівництво мостових переходів через Дніпро. На стартовому етапі на будівництво запорізьких мостів із держбюджету виділили 2,7 мільярда гривень.
  • 24 грудня 2020 року відкрили рух транспорту по верховій частині мостових споруд №1, №2, №3, №4, №5 через Старий Дніпро. Цей міст з'єднує Хортицький мікрорайон Запоріжжя та острів Хортиця. Закінчити роботи на цій ділянці планують до 24 серпня 2021 року.
  • 6 січня для будівництва мостів до Запоріжжя у Криву бухту прибув плавучий кран Lifting Chart LK-800 "Захарій". Вантажоспроможність крану сягає 800 тонн. Висота підйому гаку - 80 метрів.Це найбільший плавкран у Європі.
  • 6 лютого в Запоріжжі почали роботи з монтажу прольотів мосту на споруді №10. Це міст через річку Дніпро, який з'єднує острів Хортиця та центральну частину Запоріжжя.
  • 6 травня плавкран "Захарій", що залучений у будівництві вантового мосту через Дніпро в Запоріжжі, натрапив на підводну скелю. 12 травня кран відправили до Херсона для ремонту на суднобудівному заводі.
  • 18 червня плавучий кран "Захарій" повернувся до будівництва запорізьких мостів.
На початок