Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська атомна електростанція" отримало анонімне повідомлення про мінування території станції. За результатами перевірки співробітники Національної поліції не виявили вибухівку.
Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
"Під час проведення перевірки вибухових пристроїв та небезпечних речовин на території атомної електростанції виявлено не було, о 15:20 режим аварійної небезпеки знято", – йдеться у повідомленні.
За словами правоохоронців, територію станції перевіряла слідчо-оперативна група Вишгородського районного управління поліції, кінологи та вибухотехніки поліції Київщини.
Раніше ДСП "Чорнобильська АЕС" повідомило, що отримало лист із заявою про замінування території станції.
"28 липня на електронну пошту ДСП "Чорнобильська АЕС" від невідомої особи знову надійшло повідомлення про те, що на території промислового майданчика станції закладено вибуховий предмет", – зазначається у повідомленні.
Після того, як співробітники станції отримали повідомлення, керівництво вирішило створити оперативний штаб. До його складу увійшли представники експлуатуючої організації та підрозділів Служби безпеки, Нацполіції, Національної гвардії та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Нині штаб перевіряє правдивість отриманого повідомлення.
На підприємстві оголошений режим аварійної готовності. Співробітники підприємства вдаються до необхідних заходів щодо захисту персоналу та запобігання терористичній загрозі.
Що відомо
- Раніше вчені, які спостерігають за Чорнобильською атомною електростанцією, виявили у недоступній камері в руїнах комплексу реакції поділу. Це викликало побоювання, що на цьому місці може статися наступний вибух.
- Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Тоді під час випробувань турбогенератора на четвертому енергоблоці станції стався вибух і пожежа, що призвели до найбільшої катастрофи в історії атомної енергетики.
- Внаслідок викиду радіоактивних матеріалів близько 600 осіб, серед яких були як персонал станції, так і пожежники, отримали високі дози опромінення, 28 з них померли впродовж 1986 року.
- Радіоактивного забруднення зазнали понад 200 тис. кв. км, з них 70% — на території України, Білорусі та Росії. Найбільш забруднені були північні райони Київської і Житомирської областей.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!