Марк Цукерберг розповів, що Facebook працює над створенням "метавсесвіту"

Марк Цукерберг розповів, що Facebook працює над створенням "метавсесвіту"

Марк Цукерберг розповів, що Facebook працює над створенням "метавсесвіту"
unsplash

Facebook збирає команду розробників, які будуть працювати над "метавсесвітом" – це віртуальний простір з цифровими світами, в якому користувачі зможуть переміщатися і спілкуватися незалежно від фізичних відстаней.

Про це засновник соцмережі Марк Цукерберг і віцепрезидент підрозділу Facebook Reality Labs (FRL) Ендрю Босуорт розповіли виданню the Verge.

"Ви можете думати про "метавсесвіт" як про втілений інтернет, в якому ви перебуваєте, а не просто переглядаєте контент", – розповів Цукерберг в інтерв'ю The Verge. За його словами, "метавсесвіт" стане найкращим винаходом після працюючого телепорту. Проєкт планують реалізувати в "найближчі п'ять років або близько того".

Цукерберг виділив деякі особливості "метавсесвіту":

  • взаємозв'язок фізичного і віртуального світів;
  • повнофункціональна економіка;
  • повна інтероперабельність – користувачі зможуть переміщатися в будь-яку частину "метавсесвіту" незалежно від того, ким з "безлічі різних гравців" вона управляється.
Марк Цукерберг розповів, що Facebook працює над створенням "метавсесвіту"
АР

Також Цукерберг сказав, що власний метавсесвіт компанії буде працювати на гарнітурах віртуальної реальності, а також на мобільних пристроях й ігрових консолях.

У січні 2020 року венчурний капіталіст Метью Бол у своєму есе визначив ключові характеристики "метавсесвіту". Так, він має охоплювати фізичний та віртуальний світи; мати повноцінну економіку і пропонувати "безпрецедентну сумісність" – тобто, користувачі повинні мати можливість переносити свої аватари й товари з одного місця в інше, незалежно від того, хто керує конкретною частиною.

У перспективі жодна компанія не буде керувати "метавсесвітом", тому що вона буде децентралізована, впевнений Цукерберг.

У березні видання The Information повідомило, що над продуктами, пов'язаними з віртуальною реальністю, працюють близько 10 тисяч співробітників Facebook.

Метавсесвіт – це концепція загального віртуального простору з цифровими світами. Він може бути створений в результаті конвергенції доповненої реальності та сталого віртуального простору. Метавсесвіт включає суму всіх віртуальних світів, доповненої реальності та Мережі.

Читайте також

На початок