В Одесі квартиру сатирика Жванецького планують перетворити на музей

В Одесі квартиру сатирика Жванецького планують перетворити на музей

В Одесі квартиру сатирика Жванецького планують перетворити на музей
Фото: 24 канал

В одеській квартирі письменника та сатирика Михайла Жванецького, що на вулиці Старопортофранківська, 33, планують створити музей. Відповідний проєкт депутати міської ради розглянуть під час сесії 28 липня.

Із пропозицією створити музей у квартирі, яка належить родині Жванецьких, до міської ради звернулася вдова письменника Наталя Жванецька. За її словами, у житлі збереглося чимало архівних матеріалів з життя та творчості сатирика.

Згідно з оприлюдненим напередодні проєктом рішення, Одеський муніципальний музей-квартиру фінансуватимуть з бюджету міської громади. За попередніми підрахунками чиновників мерії, приблизна вартість утримання музею складатиме 850 тисяч гривень.

В Одесі квартиру сатирика Жванецького перетворять на музей
Михайло Жванецький біля входу до своєї квартири в Одесі. Фото: Культурометр

Метою музею в міськраді назвали "вивчення, збереження, використання та популяризації пам’яток та інформації, пов’язаних з життям та творчістю Жванецького". У закладі також планують створити електронну базу даних предметів, пов'язаних із життям та творчістю Михайла Жванецького. Крім того музей-квартира буде відкритим для екскурсій, творчих зустрічей, конкурсів, фестивалів тощо.

Що відомо

  • Михайло Жванецький помер 6 листопада 2020 року. Йому було 86 років. Жванецький є почесним громадянином Одеси, а також у 1999 році отримав звання народного артиста України "за вагомий особистий внесок у розвиток естрадного мистецтва, високу виконавську майстерність".
  • Раніше українське Міністерство культури внесло його в "білий список" виконавців, які підтримують територіальну цілісність країни. У березні 2014 року Жванецький підписав звернення російських діячів культури проти окупації Криму. У своїх інтерв'ю він часто критикував дії влади РФ стосовно України. У 2019 році президент Росії Володимир Путін нагородив Жванецького орденом "За внесок у розвиток культури".
  • На початку жовтня 2020 року стало відомо, що Жванецький завершив концертну діяльність через вік і втрати працездатності. Сатирик поставив п'ять спектаклів та видав понад 10 книг.

Читайте також

  • В Одесі планують встановити пам'ятник Михайлу Жванецькому
  • "Був українцем у душі". У Німеччині помер одеський меценат Едуард Хачатрян
  • В Одесі помер 102-річний практикуючий лікар Петро Петросян

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок