США вперше в історії не виграли медаль у естафеті з плавання на Олімпіаді

США вперше в історії не виграли медаль у естафеті з плавання на Олімпіаді AP

Такого раніше не траплялося на жодній чоловічій чи жіночій дистанції.

Збірна США з плавання залишилася без медалі в чоловічій естафеті 4х200 м вільним стилем на Олімпіаді-2020 у Токіо.

Американці до Олімпіади в Токіо підходили в статусі олімпійських чемпіонів з плавання. Загалом збірна США жодного разу в історії не закінчувала змагання без медалей на Олімпіадах в естафетах.

Проте виступ у Токіо став для американської збірної історичним. Зачепитися хоча б за "бронзу" в естафеті їм не вдалося.

Що трапилося?

Чинні олімпійські чемпіони були лише п'ятими у кваліфікації, а у фіналі фінішували четвертими з результатом 7:02.43. Тобто на 3.85 секунди пізніше за переможців – Велику Британію, яка встановила європейський рекорд – 6:58.58. Другою стала збірна ОКР, а "бронзу" завоювала Австралія.

1. Велика Британія – 6:58.58
  2. ОКР – 7:01.81
  3. Австралія – 7:01.84
  4. США – 7:02.43

Результат США означає, що вперше американська збірна не піднялася на олімпійський п'єдестал у естафеті. Причому будь-якій естафеті – що серед чоловіків, що серед жінок.

Конкретно в 4х200 м вільним стилем чоловіча збірна США перемагала в 17 з 24 олімпійських фіналів, у яких брала участь, у тому числі в останніх чотирьох поспіль.

Як проходила естафета для американської четвірки

• Відкрив естафету й повів на першому етапі 21-річний Кіран Сміт, який на цих Іграх уже виграв "бронзу" на 400 м вільним стилем
  • Інший 21-річний плавець, триразовий призер Панамериканських ігор, який у Токіо вже виграв "бронзу" на дистанції 400 м вільним стилем, трохи здав наприкінці своєї двохсотметрівки й пропустив уперед британця Ґая.
  • Зак Еппл, який допоміг США виграти в Токіо естафету 4х100 вільним стилем, значно погіршив позиції команди, і фінальний етап американці мали розпочинати на п'ятому місці.
  • Завершував естафету Тавнлі Гаас - єдиний, хто лишився з переможної олімпійської четвірки Ріо-2016 на цій дистанції. Надолужити відрив він уже не зміг і на фінішному відрізку виплив з п'ятої позиції лише на четверту.

Що трапилося перед естафетою?

Напередодні запливу збірну США критикували за те, що вони не внесли до стартової заявки Калеба Дрессела, вже 3-разового олімпійського чемпіона в естафетах.

Найтитулованіший олімпійєць в історії, американський плавець Майкл Фелпс назвав відсутність Дрессела "шоком".

"На мою думку, він, певно, найкращий плавець вільним стилем на 200 метрів у світі, – сказав Фелпс на NBC. – Він може показати найкращий результат, який ми колись бачили. Рішення залишити його поза командою значно погіршує шанси на золоту медаль".

У Токіо в особистих запливах на 200 м вільним стилем Дрессел участі також не брав. Він виступає на 50 і 100 м (фристайл) і 100 м (батерфляй) і вже заробив "золото" в естафеті 4х100 вільним стилем.

• Для британців у складі Тома Діна, Джеймса Ґая, Меттью Річардса й Данкана Скотта ця перемога історична. Вони здобули "золото" в цій дисципліні вперше за більші ніж століття - у 1908 році.
  • У 2016-му Велика Британія поступилася США на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро й узяла "срібло".

• Олімпійські змагання в плаванні триватимуть до 1 серпня.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.