"Рейвах Прайд". Під Офісом президента відбудеться ще один рейв проти поліцейського свавілля

"Рейвах Прайд". Під Офісом президента відбудеться ще один рейв проти поліцейського свавілля

"Рейвах Прайд". Під Офісом президента відбудеться ще один рейв проти поліцейського свавілля ukrinform.ua

30 липня з 16:00 по 22:00 UkrainePride влаштує рейв-протест біля Офісу президента з метою привернути увагу до безпеки представників ЛГБТ+ та натиску поліції на артпростори та електронну сцену України. Про це стало відомо з Telegram-сторінки організації.

Як вказано в описі, поки західні партнери України вітають усіх громадян офіційними зверненнями з нагоди прайд-місяця, а нічні клуби Берліна отримали статус закладів культури, ЛГБТ+-спільнота в Україні досі потерпає від безкарних нападів праворадикалів, а сучасна електронна сцена піддається респресіям з боку поліції.

"Бездіяльність влади до насилля об’єднує нас у єдиному прагненні до верховенства прав та свобод людини. Будучи позбавленими захисту держави, ми користуємося єдиним діючим інструментом прямої демократії, який нам залишили – протестом. І наш протест буде гучним та помітним", – повідомляють організатори акції.

Активісти вимагають:

• Ухвалення законопроєкту #5488 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації”

• Реформи поліції, прокуратури та судової системи.

• Негайного розслідування нападів радикалів на ЛГБТ+ та феміністичні події, активісток та організації.

• Розслідування неправомірних рейдів закладів електронної сцени столиці та жорстоких неправомірних затримань культурних діячів.

• Створення безпечних та сприятливих умов для розвитку електронної сцени в Україні.

На акції протесту гратимуть GAEL x ZAYBER, OLHA, STEF MENDESIDIS і NASTIA. Захід отримав назву "Рейвах Прайд" — слово "рейвах" походить із ідишу й означає шум, галас, метушню.

Що відомо

  • 21 травня у Києві представники креативних та культурних спільнот провели акції протесту під стінами поліції Подолу з вимогою звільнення начальника Подільського управління поліції Києва Павла Василенка, припинення обшуків культурних закладів і притягнення до відповідальності винних у побитті художника Дмитра Бугайчука.

Перед тим, як зібратися на Хорива, організатори акції навели у Facebook приклади, які на їх думку, є свавіллям поліціянтів:

  • "15-го травня о 21:00 близько 50 озброєних "правоохоронців" вдерлися на територію арт-кластеру на Нижньоюрківській 31 та зірвали два заходи – у клубі @Closer та у Mezzanine. Обидва заходи відбувалися згідно з карантинними нормами й у дозволений час. "Правоохоронці" вдарили, поваливши на землю, працівника Closer, намагалися зламати двері, проводили несанкціонований обшук у закладі 2c1b, у якому не було заходів, та побили його працівника. Також міліціянти силоміць розігнали відвідувачів бару 20FT Radio, який розташований на вулиці: ні сам бар, ні його відвідувачі не порушували жодних норм та законів. Міліціонери у відповідь на прямі запитання не змогли навести законних підстав для своїх дій".
  • "Перші напади правоохоронців на Нижньоюрківську, 31 сталися ще в 2015-му, у 2020–2021 рр. вони відбувалися набагато частіше, ніж будь-які публічні заходи в культурного осередку"
  • "27-го листопада 2020 року о 22:45 на територію Keller Bar (Кирилівська 71) увірвалися приблизно 70 силовиків та інших підрозділів. Виламавши ворота та вхідні двері, кинули всіх обличчям в підлогу, кричали, лаялися, били. Без складання протоколу було обшукано всіх відвідувачів заходу. Нагрудні камери було ввімкнено тільки по приїзду адвоката, силовики поїхали о 5-й ранку, так нікого і не затримавши".
  • "В бар Хвильовий міліцейські приходять та зривають заходи щодня. В бару вже є кілька десятків протоколів та з десяток виграних судів. Найбільш гучний зрив відбувся 25-го червня 2020 року, коли спецпризначенці зірвали лекцію про поліцейське свавілля в рамках заходу від КиївПрайду".

"Остання крапля – в ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту "Дичка", учасника арт-кластеру Кирилівська 47Б, в 50 метрах від репетиційної студії Дмитра, бо "він підозріло виглядав". За це йому розбили голову, душили, не викликали швидку, протримали на місці затримання 3 години в кайданках без укладання протоколу. Побиттям займався екс-беркут Владислав Іоанно (номер жетону 36774), який у минулому вже нападав на людей (bit.ly/ioanno) . Фото з незаконного насилля до Міті – на обкладинці події".

UKRAINEPRIDE — громадська організація, створена у 2021 році правозахисницею і ЛГБТ+ активісткою Софією Лапіною та режисером, кліпмейкером і ЛГБТК+ активістом Юрієм Двіжоном.

"Співробітники культурних закладів, які ставали жертвами силовиків, неодноразово подавали скарги до правоохоронних органів. Однак, насильство над культурною спільнотою не вщухає, і стати його жертвою можна не лише на території закладів дозвілля. Неправомірні дії міліції усіх, хто гуляє по Подолу та виглядає в очах "правоохоронця" неформально. Неправомірні обшуки, підкидання наркотиків, вимагання хабарів, побиття та перевищення обов’язків стали невід’ємним атрибутом міліції.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше