Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який претендує на "Золотого лева"

Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який претендує на "Золотого лева"

Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який претендує на "Золотого лева"
колаж: Суспільне Карпати

Фільм "Відблиск" Валентина Васяновича, у якому зіграли двоє франківських акторів Роман Луцький та Надія Левченко, увійшов до основної конкурсної програми 78 Венеційського кінофестивалю. Про участь у зйомках артисти розповіли Суспільному Карпати.

Фільм "Відблиск" — це історія про лікаря-добровольця, який побував на війні та намагається пристосуватися до мирного життя. Його зіграв Заслужений артист України — Роман Луцький.

"Для зйомок потрібна була психологічна підготовка. Налаштовував себе, спілкувався з друзями, які були на фронті, навіть на першій лінії. Андрій Римарук, який знявся в "Атлантиді", у цьому фільмі теж зіграв. Він пройшов війну, мав поранення, то з ним теж розмовляли, і під час репетицій були консультанти. Тут не так важлива фізика, як самопочуття", — розповів про зйомки у фільмі Роман Луцький.

Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який змагатиметься за "Золотого лева"
Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який змагатиметься за "Золотого лева". Андрій Римарук/Facebook

У кінострічці головний герой спілкується з колишньою дружиною та має 12-річну доньку. Саме колега із Франківського драмтеатру Надія Левченко зіграла колишню дружину. У такому творчому тандемі обоє відчували себе комфортно і кажуть, що підтримували один одного.

Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який змагатиметься за "Золотого лева"
Франківські актори розповіли про зйомки у фільмі "Відблиск", який змагатиметься за "Золотого лева".

До зйомок Надія готувалася насамперед емоційно: день до цього намагалася ні з ким не спілкуватися та не відволікатися на щось зайве.

Надія Левченко
Надія Левченко. Nadya Levchenko/Facebook

"Це — мій перший досвід роботи з таким режисером як Валентин. Він, як справжній художник, дуже ретельно ставиться до всього, що відбувається на його картині — у кадрі. Кадрі, де немає нічого зайвого, де кожен елемент відкриває зміст. І коли ти як актор входиш у цю картину, головне завдання — її доповнити і не зіпсувати. Там важливий кожен рух пальців", — каже Надія Левченко.

Звістка про те, що фільм "Відблиск" увійшов до програми та змагатиметься за "Золотого лева" на 78 Венеційському кінофестивалі акторка вважає успіхом та вдячна, що дотична до нього.

Фільм "Відблиск" режисера Валентина Васяновича змагатиметься за "Золотого лева"
Фільм "Відблиск" режисера Валентина Васяновича змагатиметься за "Золотого лева".

"Для українського кіно — це дуже важлива подія, це такі історичні речі, які надзвичайно мені приємні, але цього недостатньо, щоб висловити всі емоції. Радію, що дотична до цієї події. Насамперед, велика заслуга — команди на чолі з режисером Валентином Васяновичем. Щаслива за цих людей, щаслива, що я їх знаю. Ну і побачити своє прізвище на титрах — це теж дуже приємно", — розповіла Надія Левченко

Нагадаємо, 78 Венеційський кінофестиваль відбудеться в Італії з 1 по 11 вересня. До його спику увійшли одразу три українські кінострічки.

Що відомо

  • Венеційський кінофестиваль – найстаріший міжнародний кінофестиваль світу, заснований в 1932 році за ініціативою італійського диктатора Беніто Муссоліні. Щорічно проводиться на острові Лідо в другій половині року (в серпні-вересні).
  • У 2019 році перемогу у конкурсі "Горизонти" здобув український фільм "Атлантида" Валентина Васяновича, у 2020 році стрічка Наталі Ворожбит "Погані дороги" отримала нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики".

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок