Книги для слабозорих: в яких хмельницьких бібліотеках їх можна знайти

Книги для слабозорих: в яких хмельницьких бібліотеках їх можна знайти

Книги для слабозорих: в яких хмельницьких бібліотеках їх можна знайти Фото: Суспільне.

Книги шрифтом Брайля та літературу для слабкозорих читачів отримала централізована бібліотечна система Хмельницької міської тергромади. Її директорка Тамара Козицька каже, такі книги для бібліотек Хмельницької міської громади закупили вперше.

Оксана Паламарчук читає «Малий Кобзар» Тараса Шевченка, видрукований шрифтом Брайля. Каже, вміє писати і читати цим шрифтом.

«Є спеціальна дошка, ставиш на неї папір і грифелем пишеш, виколюєш букви. Букви, цифри... І я вмію читати майже з першого класу, бо вчилася спочатку в слабозорій школі, а потім вже у незрячій, у Львові, то там нас вчили і писати, і читати шрифтом Брайля. Я люблю читати, але мені подобаються такі книги, більш життєві, романи», - розповідає Оксана Паламарчук.

Книги для слабозорих та незрячих для бібліотек Хмельницької громади придбали вперше. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Книги для слабозорих та незрячих для бібліотек Хмельницької громади придбали вперше. Фото: Суспільне.

За словами директорки централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади Тамари Козицької, книги для незрячих та слабозорих для бібліотек Хмельницької громади придбали за програмою «Читай українською щодня».

«У липні бібліотеки Хмельницької міської територіальної громади отримали 2910 примірників книг на суму 473 тисячі гривень. Це книги для різного віку читачів, це книги за шкільною програмою для юнацтва, науково- популярні книги, художні книги. Також окрема партія книг, яку ми отримали, окремим лотом закупили, це книги для людей слабозорих і незрячих», - розповідає Тамара Козицька.

Вона додає - такі книги, загальною вартістю 14,5 тисяч гривень, придбані вперше.

«Книги для слабозорих і книги, надруковані шрифтом Брайля, будуть знаходитися в бібліотеці-філії №12, тому що в них є співпраця з відповідною категорією користувачів. Це буде 13 книг: тритомник творів Тараса Шевченка, надрукований шрифтом Брайля, і решта – це книги для слабозорих, надруковані великим шрифтом», - каже директорка централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади.

Бібліотеку Хмельницької обласної організації Українського товариства сліпих, що у Хмельницькому, відвідує 80 читачів. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Бібліотеку Хмельницької обласної організації Українського товариства сліпих, що у Хмельницькому, відвідує 80 читачів. Фото: Суспільне.

У бібліотеці Хмельницької обласної організації Українського товариства сліпих книг, видрукованих шрифтом Брайля, - 500 примірників, розповідає бібліотекарка Валентина Голуб. Додає: до них у бібліотеку приходить 80 відвідувачів з порушенням зору.

«Книги шрифтом Брайля, вони трохи об’ємні, важкі, їх важко нести додому людям. Але ті, хто вміє читати цим шрифтом, вони кажуть, що так цікавіше, бо береш книжку в руки, відчуваєш її», - каже бібліотекарка.

Книги для незрячих та слабозорих зберігаються і у фондах Хмельницької обласної наукової бібліотеки. Їх отримали в рамках проєктів «Книга Брайлем» і «Книга, що долає бар’єри». Фото: Суспільне.Фото: Суспільне.

Книги для незрячих та слабозорих зберігаються і у фондах Хмельницької обласної наукової бібліотеки. Їх отримали в рамках проєктів «Книга Брайлем» і «Книга, що долає бар’єри». Фото: Суспільне.

Ще 67 примірників книг, надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом, зберігається у фондах Хмельницької обласної універсально-наукової бібліотеки. Заступниця директора бібліотеки Олена Баворовська розповідає, що ці книги отримали в рамках проєктів «Книга Брайлем» і «Книга, що долає бар’єри».

«Це література художнього жанру, сучасних українських авторів, таких як Галина Вдовиченко, Володимир Рудківський, Олексій Чупа. Також українська класика - Тарас Шевченко «Дитячий Кобзар» та Іван Франко «Украдене щастя», «Зів’яле листя». Ця література також оздоблена рельєфно-кольоровим малюнком», - каже Олена Баворовська.

12 книг, надрукованих шрифтом Брайля, представлені у обласному центрі й в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди