У Долинській мітингують проти закриття пологового відділення

У Долинській мітингують проти закриття пологового відділення

У Долинській мітингують проти закриття пологового відділення
Суспільне: Кропивницький

У місті Долинська Кіровоградської області протестують проти закриття пологового відділення Центральної лікарні.

О 10:00 ранку понад 60 жителів Долинської вийшли на акцію протесту. Це представники громадських організацій, депутати Долинської міської ради, звільнені працівники лікарні, жителі міста.

В руках тримають плакати "Ні – закриттю пологового відділення!", "Здорові жінки - здорове майбутнє".

О 10:30, за підрахунками Суспільного, було 100 людей.

У Долинській протестували проти закриття пологового відділення
Суспільне: Кропивницький

З початку 2021 року з лікарні скоротили 77 працівників, планують звільнити ще 45 людей.

На зарплату працівникам до кінця року не вистачає майже 5,5 мільйонів гривень, розповіла Суспільному директорка лікарні Галина Григоренко.

Що відомо

  • За пів року на дофінансування лікарні з бюджету громади виділили 7,5 мільйонів гривень, сказав Суспільному міський голова Євгеній Звіздовський. Вважає, що замість пологового відділення можуть працювати чергові лікар-акушер і медсестра: "Лікар-акушер приймає екстрені пологи. Якщо ж ситуація спокійна, породіллю відправляють у Кропивницький. Можливо, це краще: нове обладнання, більш якісні послуги”.
  • За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, після реформи децентралізації з обласного бюджету лікарню фінансувати не можуть: "Ми намагаємося допомогти територіям. Це стосується окремих субвенцій державного фонду регіонального розвитку. Крім того, в нас є окремі цільові програми, які ми залучаємо з державного бюджету напряму на територію".
  • Тимчасова виконувачка обов’язків заступника голови Національної служби здоров’я Олена Бойко розповіла Суспівльному, що лікарня не подавала пропозицію на те, щоб отримати контракт на пологовий пакет.

Читайте також

На початок