Нагадати, що є війна. Ексучасниця гурту Panivalkova влаштувала перформанс "90 секунд"

Нагадати, що є війна. Ексучасниця гурту Panivalkova влаштувала перформанс "90 секунд"

Нагадати, що є війна. Ексучасниця гурту Panivalkova влаштувала перформанс "90 секунд"

Художниця Дар’я Пугачова, ексучасниця гурту Panivalkova влаштувала перформанс "90 секунд", який присвятила темі людської беззахисності та війни. Він відбувся біля снаряда "Смерч" перед Національним військово-історичним музеєм України.

Ідея перформансу виникла як реакція на події, що відбулись у травні 2021 року: військовий конфлікт в Ізраїлі, захоплення літака Ryanair з подальшим арештом опозиціонера владою Білорусі.

"У цей період я гуляла вулицями Києва і декілька разів натрапила на снаряд біля Національного військово-історичного музею. Мене здивувало, що він "увійшов" в асфальт посеред тротуару. Пізніше я дізналась, що це хвостовик "Смерча", що був привезений із зони АТО співробітниками музею у 2015 році. Я бачила його і раніше. Але в контексті останніх подій він набував нового змісту і спонукав мене до дій", – каже Пугачова.

"90 секунд" – не просто назва перформансу. Приблизно такий час дається мешканцям Ізраїлю під час бомбардування, щоб сховатися в укриття.

"На чиї плечі лягає відповідальність за людське життя під час війни? Що ми відчуваємо перед обличчям загрози? І хто опиняється в епіцентрі страждань? "90 секунд"– це перформанс про людську беззахисність і нагадування світові про те, що таке війна", – йдеться в описі мистецької акції.

Перформанс, що відбувся біля снаряда "Смерча", складається з трьох частин – це стани свідомості, які переживає людина під час війни.

Нагадати, що є війна. Екс-учасниця гурту Panivalkova влаштувала перформенс "90 секунд".Фото: Анна Євстігнєєва

"У першій частині я лежу під снарядом і знаходжусь у стані жертви. Ти бачиш загрозу і не можеш нічого вдіяти з цим. Це стан безвиході і заціпеніння. Страх, який позбавляє можливості рухатись.

В другій частині снаряд спирається на мої плечі. Загроза перетворюється на тягар. І в такій ситуації завжди є ті, хто його несуть. Відповідальність за війну лягає на плечі невинних.

Третя частина – це стан поза війною. Тут снаряд втрачає свою первісну функцію і стає опорою. Я довіряю і більше не боюся. Саме таке майбутнє я хотіла б бачити в світі. В світі, в якому найбільшою цінністю буде свобода і саме життя. Свобода можлива там, де ми дозволяємо собі бути вразливими і не боятись", – описує свою роботу художниця.

Читайте також

Місце, де кохаються вовки. Виставка Ніколая Карабіновіча в PinchukArtCentre

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше