Сім героїв Небесної сотні - з Тернопільщини. Олександра Капіноса поранили 18-го лютого 2014-го

Сім героїв Небесної сотні - з Тернопільщини. Олександра Капіноса поранили 18-го лютого 2014-го

Сім героїв Небесної сотні - з Тернопільщини. Олександра Капіноса поранили 18-го лютого 2014-го з архіву родини Капіносів

Вісімнадцятого лютого 2014-го учасники Революції Гідності вирушили до Верховної Ради на Грушевського. Вони вимагали покарати винних у побитті євромайданівців. Увечері поранення отримав Олександр Капінос, наступного дня він помер.

Герой Небесної сотні 29-річний Олександр Капінос народився і проживав на Кременеччині у Дунаєві.

Кореспонденти Суспільного зустрілися з його мамою Оленою Капінос:

”Оце такий був – трудяга із трудяг, яких тільки світ знає, якщо чесно.”

Олена Капінос показує фото сина, де він на комбайні. Каже, Сашко займався фермерством, з дитинства допомагав батькові:

”Оце перше їхнє дітище, яке вони придбали своїми мозолями і трохи в позичку влізли, але це перше, чому вони раділи. І отут він дійсно показує, наскільки любов ота господарська в ньому живе.”

Пам'ять про Олександра – і ці світлини. Зберігаються вдома також його нагороди і Кобзар, який, каже мама, Сашко носив із собою завжди:

”В нього Кобзар був майже таких розмірів, як оця книга, але ми його Кобзар положили йому з собою.”

А це відео з сімейного архіву Капіносів. Олександр грає на бандурі племінниці. Музичної освіти не мав, - розповідає Олена Капінос:

"А це вже кадри з майдану. Цю гітару після смерті Сашка передали його родині. Тепер на ній грає молодша сестра Наталя".

Наталія Капінос - сестра героя Небесної сотні Олександра Капіноса:

”Дуже любив і гітару, і бандуру. Але надав перевагу бандурі, сказав, що якщо грає на одному інструменті, то ревнує інший. Грає на бандурі, ревнує гітара. ”

Мати Олександра розповідає – її син часто організовував в селі вечорниці.

Олександр з односельчанами водили козу. На зібрані тоді кошти, він запропонував збудувати для дітей дитячий майданчик, - розповіла сестра Наталя. Завершували будівництво після його смерті:

”Саме цих дві гойдалки були закуплені за ті гроші. Зараз дощ, то тут немає дітей. Але коли сонячно, коли літо, коли тепленько, то всі сюди сходяться і життя вирує.”

Також Сашко облаштував у селі спортивний зал. Його брат Сергій Капінос показує. Як приміщення виглядає сьогодні.

Сергій Капінос, молодший брат героя Небесної сотні Олександра Капіноса

”Сашко любив здоровий спосіб життя і спорт. Він завжди, як ото коли вдома працювали, ніби за день напрацюєшся, а він ще ввечері завжди займався спортом.”

Навчався Олександр Капінос у Дунаївській школі, яку закінчив її із золотою медаллю. За словами директора, Миколи Чоповського, учнем Саша хотів відкрити музей історії села. Після його смерті – реалізували задум. Тут фото Сашка, його грамоти, атестат і медаль.

Микола Чоповський, директор Дунаївської школи:

”На днях, перекидаючи архіви, знайшов ще одну таку пам’ятку. Це контрольний диктант з української мови учня 2-го класу Сашка Капіноса. Ось тут, бачите, і оціночка за диктант. Це ми також долучимо до експонатів музею.”

На майдан до Києва Олександр поїхав після побиття студентів 30 листопада 2013 року, - пригадує брат Сергій. Каже, там він познайомився з Оленою Котляр, вони хотіли одружитися, але 18 лютого 2014 року Олександр отримав поранення на Майдані, біля будинку Профспілок, наступного дня він помер у лікарні.

Сергій Капінос, брат героя Небесної сотні Олександра Капіноса:

”На другий день вранці подзвонила Оленка, сказала, що йому зробили операцію, все нормально, що мають його забирати з лікарні, тому що міліція ходила по лікарні і шукала майданівців. Він тоді говорив, що в нього стріляли, питався, чи знайшли кулю. А вже пів 10 ранку другий раз подзвонила Оленка і сказала, що Сашко помер від крововиливу після операції.”

Поховали Олександра Капіноса на місцевому Дунаївському кладовищі. На його пам’ятнику написали "Я любив Вас усіх, та найбільш я любив Україну".

Олена Капінос, мама героя Небесної сотні Олександра Капіноса:

”От таким усміхненим, життєрадісним і завжди з таким поглядом десь туди, дальше. З гострим поглядом вперед. От таким він був, таким він є в серці і таким він, мабуть, нам і залишиться.”

Відомо:

"Небесна Сотня" — збірна назва учасників Євромайдану, які загинули під час Революції Гідності у грудні 2013-го - лютому 2014-го року.

21-го лютого 2014-го офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання з Небесною сотнею. 11 квітня того ж року Міністр охорони здоров'я Олег Мусій, який був керівником медичної служби Майдану, назвав кількість загиблих - 105 чоловік.

День Героїв Небесної Сотні відзначають 20-го лютого. Його встановлено указом Президента України Петра Порошенка від 11-го лютого 2015-го року. Серед Героїв Небесної сотні – семеро наших земляків: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко, Тарас Слободян і Василь Аксенин. Усі вони Указом Президента України удостоєні звання Героя України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди