Кабмін хоче прирівняти пенсії співробітників ДБР до пенсій військовослужбовців

Кабмін хоче прирівняти пенсії співробітників ДБР до пенсій військовослужбовців

Кабмін хоче прирівняти пенсії співробітників ДБР до пенсій військовослужбовців
Суспільне Тернопіль

Кабінет міністрів на засіданні 21 липня підтримав законопроєкт, який дозволить прирівняти пенсії працівників Державного бюро розслідувань до пенсій військовослужбовців.

Авторами проєкту закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування окремих питань пенсійного забезпечення та страхування працівників Державного бюро розслідувань" є Міністерство соціальної політики.

Документом пропонується змінити закони "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб", Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" у питаннях пенсійного забезпечення та загальнобов’язкового соціального страхування. Якщо проєкт закону ухвалить Верховна рада, норми щодо виплат військовослужбовцям будуть поширені на осіб рядового і начальницького складу ДБР.

Нині соціальні гарантії співробітників Бюро регулюються законом "Про Національну поліцію" та низкою інших законодавчих актів. Раніше уряд ухвалив рішення про підвищення пенсій для майже 400 тисяч військових пенсіонерів. Мінімальна пенсійна виплата військовим буде встановлена на рівні 3 854 гривень.

Що відомо

  • До кінця 2021 року Пенсійний фонд планує провести три перерахунки пенсій, перший з яких відбудеться вже у липні.
  • За даними Opendatabot, у 2021 році середня пенсія жінок в Україні становить 3031,32 гривні, що на 30% менше, ніж середня пенсія у чоловіків, яка складає 4242,53 гривні.
  • Кабмін разом з Міністерством соціальної політики повністю напрацювали стратегію запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні у 2021 році.
  • Уряд схвалив постанову про підвищення тарифів на виплату і доставлення пенсій та грошових допомог населенню у готівковій формі з 1,3% з 1,15% для міст від суми виплати з 1 квітня.
  • З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок зріс до 60 років за наявності необхідного страхового стажу. Таким чином, вік і правила виходу на пенсію у чоловіків і жінок стали однаковими.
  • Міністерство соціальної політики та Мінцифри планують спростити отримання соціальних виплат та перевести їх в онлайн. Нині вони працюють над проєктом положення про єдину інформаційну систему соціальної сфери.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок