Чеську легкоатлетку виправдали по допінг-справі. Але вона відмовилася змагатися на Олімпіаді-2020

Чеську легкоатлетку виправдали по допінг-справі. Але вона відмовилася змагатися на Олімпіаді-2020

Чеську легкоатлетку виправдали по допінг-справі. Але вона відмовилася змагатися на Олімпіаді-2020 Dominik Bakes

Спортсменка мала відповідне право, але змагатися у Токіо усе одно не буде.

Спортивний арбітражний суд (CAS) виправдав чемпіонку Європи-2018 Анежку Драготову по допінг-справі. Про це повідомляє чеське видання Idnes.

Перед початком чемпіонату Європи-2018 у Берліні чеське антидопінгове агентство виявило неточність у біологічному паспорті спортсменки. Через це рішення Драготова ризикувала пропустити Олімпіаду в Токіо.

CAS під час розгляду справи Драготової з'ясував, що зміни в біологічному паспорті спортсменки виникли природнім чином. Зокрема, через зміни у звичках з їжою та станом здоров'я. Однак на Олімпіаді вона все одно не виступить.

Що трапилося?

Після того, як Драготову виправдали по допінг-справі, вона отримала можливість виступити на Олімпіаді, але вирішила від цього відмовитися. І зазначила, що причина цього має як психологічний, так і фізіологічний характер.

Зокрема, Драготова визнала, що перебуває не в достатньо хорошій формі для участі на Олімпіаді. Після чого, поговоривши з лікарями та тренерами, вирішила пропустити Олімпіаду.

"Останні три місяці були дуже напруженими у психологічному стані. Я не могла брати участь на турнірах або ж займатися в групі. Упевнена: для того, щоб старт на Олімпіаді мав сенс для Чехії та спортсменів, потрібно бути в чудовій формі. На жаль, це усе не про мене. Я консультувалася з лікарями та тренерами, і це не мало б сенсу. Мені шкода, але я не поїду в Токіо", - написала чеська спортсменка на своїй сторінці в Instagram.

Хто така Анежка Драготова?

  • 25-річна спортсменка з Чехії, яка спеціалізується в спортивній ходьбі на 20 км.
  • Драготова - 2-разова призерка чемпіонатів Європи. У 2018 році вона здобула "срібло", а у 2014-му - "бронзу" у ходьбі на 20 км.
  • У 2021 році Драготова взяла участь лише на одному турнірі - у квітні в Оломоуці, однак фінішувати у ньому не змогла. У жовтні 2020-го вона посіла друге місце на турнірі у Подєбрадах.
  • Найкращий результат Драготової на дистанції у спортивній ходьбі на 20 км - 1:26:53 години на турнірі в Мурсії у 2015 році.

Де дивитися Олімпіаду-2020?

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Перша олімпійська трансляція в ефірі Суспільне Спорт - кваліфікаційні змагання зі стрільби з лука, які відбудуться ще перед церемонією відкриття. Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Безпосередньо церемонія відкриття пройде в п'ятницю, 23 липня, о 14:00. Пряма трансляція на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів