Катерина Козлова у драматичному матчі поступилася першій сіяній у чвертьфіналі Будапешта

. AP

Українка була близькою до свого першого півфіналу за майже три роки, але програла лідерці посіву.

Українська тенісистка Катерина Козлова, яка нині є 154-ю ракеткою світу, вдруге в кар'єрі програла казахстанці Юлії Путінцевій, що посідає 42-е місце в рейтингу WTA, у трьох сетах – 7:6 (7:4), 0:6, 7:5. На це першій сіяній турніру знадобилося дві години й 39 хвилин.

Востаннє Катерина грала на стадії чвертьфіналу ще в листопаді 2018-го на турнірі ITF у Торонто. А на змаганнях WTA Козлова не доходила до такої стадії з вересня 2018 року, коли грала на Tashkent Open.

Українка яскраво почала матч, вигравши три гейми поспіль, і мала можливість збільшити відрив до 4:0, проте не реалізувала брейкпойнт.

У сьомому геймі Козлова втратила перевагу, програвши свою подачу. Далі казахстанка зрівняла рахунок до 4:4 і знову зробила брейк. Але українці вдалося повернутися в боротьбу, не дозволивши суперниці подати на сет.

Переможниця першої партії визначилася на тайбрейку, де Козлова дотисла Путінцеву з рахунком 7:4.

Проте другий сет вийшов однобічним. Казахстанка зробила ранній брейк і після того не віддала українці жодного гейму – 6:0.

Вирішальну партію Козлова почала краще й змогла зробити брейк уже в третьому геймі, але невдовзі Путінцева зрівняла рахунок – 3:3.

Наступний брейк представниця Казахстану зробила в дев'ятому геймі: українка відігралася з 0:40, але Путінцева зуміла взяти її подачу з четвертої спроби. Вдруге перевести гру у тай-брейк українка не змогла.

Козлова не виконала жодного ейсу й припустилася чотирьох подвійних помилок. Українка мала 69% вдалих перших подач.

• WTA. Будапешт, чвертьфінал, ґрунт

Катерина Козлова (Україна) – Юлія Путінцева (Казахстан) – 7:6 (7:4), 0:6, 5:7

Попри виліт, результат Козлової є найкращим за останні два роки. Востаннє українська тенісистка грала у чвертьфіналі ще вересні 2019-го на турнірі в Китаї.

• У півфіналі Путінцева зустрінеться з переможницею матчу між сербкою Ольгою Данілович і угоркою Далмою Ґальфі.
  • Сьогодні, 16 липня, на цьому ж турнірі за вихід до півфіналу побореться ще одна українка – Ангеліна Калініна, яка зіграє з Панною Удварді з Угорщини.