Стилізовані роботи Дем'єна Герста виставлені в римській галереї поряд із шедеврами епохи Відродження

Стилізовані роботи Дем'єна Герста виставлені в римській галереї поряд із шедеврами епохи Відродження

Стилізовані роботи Дем'єна Герста виставлені в римській галереї поряд із шедеврами епохи Відродження

У римській галереї Боргезе, поряд з шедеврами епохи Відродження і бароко, виставлені стилізовані під давнину роботи художника Дем'єна Герста із серії "Скарби з місця аварії 'Неймовірного‘". Про це повідомляє ArtNet.

Як повідомляє видання, серія Герста є стилізованими під давнину скульптурами з вигаданою передісторією. У заяві міністра культури Даріо Франческіні зазначено, що для країни, туризм якої намагається оговтатися від наслідків пандемії, відкриття виставки одного з найвідоміших художників сучасності – це "початок відродження Італії".

"Ці роботи, що включені в число шедеврів колекції Галереї, зображають прагнення до різноманітності засновника музею кардинала Шипіоне Боргезе", – йдеться в заяві музею.

Створена кардиналом Шипіоне Боргезе у XVII ст. колекція творів мистецтва містить, зокрема, скульптури в натуральну величину Джованні Лоренцо Берніні, картини Рафаеля, Рубенса, Тиціана і Караваджо.

Скульптури Герста створені із коштовних матеріалів, таких як бронза, гірський кришталь, каррарський мармур і малахіт. Вони мають цікаву передісторію: імовірно віком 2000 років, вони були знайдені у вантажі затонулого корабля, який було врятовано біля берегів Східної Африки у 2008 році в рамках проєкту підводної археології, що фінансується Герстом (звідси корали та мушлі на деяких з робіт).

Вперше ця серія була представлена у Венеції у 2017 році. На Netflix навіть є псевдодокументальний фільм, в якому розповідається історія "відновлення" цих скульптур. За словами Герста, "Скарби з місця аварії "Неймовірного" обійшлася у $65 млн (1 млрд 750 млн грн).

Дем'єн Стівен Герст — англійський митець, найвидатніший член групи, відомої як "Young British Artists", та на цей день найбагатший митець світу.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше