Коронавірус на Олімпіаді-2020: що робитимуть, якщо спортсмени захворіють на змаганнях

Коронавірус на Олімпіаді-2020: що робитимуть, якщо спортсмени захворіють на змаганнях

Коронавірус на Олімпіаді-2020: що робитимуть, якщо спортсмени захворіють на змаганнях AP

Для прийдешніх Олімпійських ігор у Токіо розробили низку правил – план дій у разі, якщо хтось зі спортсменів захворіє на коронавірус та буде вимушений знятися зі змагань.

Олімпійські ігри у Токіо відбуватимуться за унікальних умов. Змагання проходитимуть без глядачів у Токіо та трьох префектурах, а спортсмени повинні будуть дотримуватися жорстких правил під час проживання в олімпійському селищі.

Читайте також: У Токіо відкрили олімпійське селище перед стартом Ігор-2020. Як воно виглядає

Перед початком Олімпійських ігор організатори Токіо-2020 підготували низку правил для спортсменів: перебування у масках, щоденні тести на коронавірус, обмежена кількість соціальних контактів.

Проте організатори Олімпіади підготували правила на випадок захворювання коронавірусом когось із спортсменів під час змагань. Вони відрізняються, залежно від видів спорту.

Що відомо про правила перед Олімпіадою-2020?

Міжнародний олімпійський комітет окреслив три головні принципи, за якими це працюватиме:

  1. Жодну команду або спортсмена не можуть дискваліфікувати через випадок із захворювання коронавірусом. Замість цього використовуватимуть формулювання "не стартував" або будь-яке аналогічне йому, коли спортсмен або команда не можуть змагатися.
  2. Мінімальний результат команди або спортсмена буде захищений та враховуватиме стадію змагань, на яких вони не зможуть продовжувати виступи.
  3. Якщо спортсмен або команда не можуть далі виступати, їх, за можливості, мають замінити наступний за чергою спортсмен або команда, а змагання продовжуватимуться далі за спортивним принципом.

Однак кожен випадок розглядатимуть індивідуально, а також враховуватимуть час, коли було підтверджено позитивний тест на COVID-19, та правила відповідних федерацій.

Зважаючи на специфіку різних видів спорту, Міжнародний олімпійський комітет (МОК) описав окремі правила для кожного з них.

Як відрізняється план дій у різних видах спорту

  • Командні види спорту

У командних видах спорту, якщо збірній бракує гравців для заміни й вона не може продовжити виступи на груповій стадії, їхнім суперникам автоматично зараховується технічна перемога.

Якщо ж збірна зніметься на початку плей-оф, таку команду замінить наступна найкраща країна відповідної групи (у баскетболі – найкраща серед усіх груп). Те саме стосується подальших ігор у плей-оф: у разі, якщо збірна зніметься, замість неї зіграє команда, що вилетіла від неї в попередньому колі.

Проте в деяких видах спорту, зокрема в баскетболі й боксі, це правило діятиме лише до півфіналу. У разі, якщо команда/спортсмен не зможе вийти на матч або двобій за бронзу чи золото, дуель не відбудеться: тим, хто зніметься, зарахують технічну поразку, інша команда/спортсмен здобуде золото/бронзу, а фіналісти – срібло.

Читайте також: Україна повторила антирекорд за кількістю олімпійських ліцензій у боксі

Натомість у гандболі, волейболі й хокеї на траві фінал відбудеться за будь-яких обставин: до нього вийдуть найкращі команди попередніх кіл. Як діятимуть у разі зняття команди у футболі, вирішуватиме безпосередньо FIFA.

  • Індивідуальні види спорту

Принцип із технічними поразками застосовуватимуть і до індивідуальних видів спорту, де змагання відбуваються за форматом сітки (теніс, фехтування, стрільба з лука тощо), тобто на етапі, на якому знімається спортсмен, його суперник автоматично здобуває перемогу.

Читайте також: Марта Костюк знялася з Олімпійських Ігор у Токіо

Аналогічний командному підхід – у легкій атлетиці, водних видах спорту й інших багатораундових видах: спортсменів або команди можуть замінити ті, хто були найкращими на попередній стадії змагань. Винятки – змагання, які складаються лише з одного раунду, наприклад, забіг на 10 000 м, марафони чи спортивна ходьба. Там замін не відбуватиметься: спортсмена просто знімуть зі старту.

В індивідуальних видах спорту, де також є командні турніри або дисципліни, як-то гімнастиці, артистичному плаванні й стрільбі, дозволять замінити когось із команди на запасного або спортсмена з іншого виду програми, приміром, з дуету в артистичному плаванні.

У художній гімнастиці спортсменка, що виступає в особистих змаганнях, технічно зможе замінити когось із "груповичок". Проте важливо розуміти, що специфіка цих дисциплін сильно відрізняється, а сучасні правила й композиції вправ надто складні, щоб вивчити їх за короткий строк, тому подібна заміна в останній момент буде малоефективною.

Що відомо

  • Олімпійські ігри-2020 стартують 23 липня (окремі змагання – 21-го) в Токіо.
  • В Іграх візьмуть участь 157 українських спортсменів, які змагатимуться в 26 видах спорту.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів