Україна уперше в історії молодіжного Євро здобула медаль у чоловічій естафеті 4х100 метрів В'ячеслав Тиртишник

У фінальному забігу українці здобули "бронзу".

Чоловіча естафетна команда 4х100 метрів здобула "бронзу" на молодіжному чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що триває в естонському Талліні.

Змагання в чоловічій естафеті 4х100 проходили у дві сесії у неділю, 11 липня. У ранкову пройшли два півфінали, за підсумками яких мали визначитися вісім найкращих збірних. А у вечірню відбувся вирішальний забіг.

В естафеті 4х100 метрів Україна змагалася у складі Еріка Костриці, Андрія Васильєва, Кирила Приходька та Василя Макуха. Лише Костриці до молодіжного Євро вдавалося здобути медаль в цій дисципліні - у 2019 році він здобув "золото" на чемпіонаті Балканських асоціацій, що проходив у Болгарії.

Чоловічій команді України вдалося пройти у фінал естафети, ставши другою під час першого півфінального забігу. З часом 39.63 секунд українці поступилися лише Іспанії.

У фіналі головними конкурентами України, окрім Іспанії, були збірні Чехії, Німеччини, а також Великої Британії, які у півфіналі вибігли з 40 секунд.

У підсумку українці випередили усіх, крім Німеччини та Іспанії. Причому німці перемогли, встановивши новий європейський рекорд на молодіжному рівні.

• Відео фінального забігу

Молодіжне Євро U23. Естафета 4х100 метрів, фінал

1. Німеччина - 38.70 секунд
  2. Іспанія - 39.00
  3. Україна - 39.45

"Бронза" збірної України на молодіжному Євро є історичною. Ніколи раніше у кар'єрі чоловіча команда в естафеті 4х100 метрів не здобувала медаль.

Загалом це перша медаль чоловічої збірної в естафеті на рівні молодіжних команд. І друга загалом саме в дисципліні 4х100 метри - у 2003 році жіноча збірна України виграла "золото".

Усі медалі збірної України в естафетах на молодіжному Євро

• 2001 рік: жіноча команда в естафеті 4х400 метри ("бронза")
  • 2003: жіноча команда в естафеті 4х100 метри ("золото")
  • 2005: жіноча команда в естафеті 4х400 метри ("бронза")
  • 2011: жіноча команда в естафеті 4х400 метри ("срібло")
  • 2017: жіноча команда в естафеті 4х400 метри ("бронза")
  • 2021: чоловіча команда в естафеті 4х100 метри ("бронза")

Медаль чоловічої естафетної команди - третя на молодіжному Євро. Перед цим Україна виграла два "золота" зусиллями Ярослави Магучіх (стрибки у висоту) та Михайла Кохана (метання молота).