Сезонні працівники на Полтавщині: права, оплата праці та порядок звільнення

Сезонні працівники на Полтавщині: права, оплата праці та порядок звільнення

Сезонні працівники на Полтавщині: права, оплата праці та порядок звільнення nashapolsha

Більшість жителів Полтавщини влаштовуються працювати на постійну роботу. Але коли роботодавець має тимчасову потребу у виконанні якихось завдань, він може наймати людей тимчасово. Такі роботи називають сезонними. Як у такому випадку укладати трудові договори та які права мають працівники, Суспільне дізналося в обласному управлінні Держпраці.

Кого слід вважати сезонним робітником?

Сезонними називають працівників, яких приймають на роботи, що виконуються протягом певного періоду (сезону). Такий термін не має перевищувати шести місяців. Крім того, сезонна робота має бути включена до спеціального списку, який затверджений постановою Кабміну.

Сезонні працівникиukranews.com

Сезонні працівники

«При укладенні договору роботодавець зобов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи, тривалість виконання якої не перевищує шести місяців. Це відображається у наказі про прийняття на роботу. Якщо строк не зазначити, то людина вважатиметься прийнятою на невизначений строк», – говорить начальниця відділу з питань трудових відносин обласного управління Держпраці Наталія Гуска.

При укладенні сезонного трудового договору для працівника немає випробувального терміну.

Сезонні працівники на Полтавщині: права, оплата праці та порядок звільненняnews.dtkt.ua

Які права мають сезонні працівники?

Сезонні робітники працюють на підприємствах у тих же умовах, що й інші. Це, зокрема, стосується внутрішнього розпорядку, умов та охорони праці, а ще – зарплатні.

«Працю сезонних працівників роботодавець оплачує відповідно до встановленої на підприємстві системи оплати праці без жодних особливостей, тобто, точно так, як і працю постійних працівників», — говорить Наталія Гуска.

Розмір окладу тих, кого найняли тимчасово, не може бути нижчим за рівень мінімальної зарплати.

Сезонним працівникам відпустку мають надавати пропорційно відпрацьованому часу. Грошову компенсацію замість невикористаних днів надавати не можуть. А ще люди, яких найняли тимчасово, можуть розраховувати на лікарняні. Розмір допомоги буде залежати від страхового стажу.

Сезонні працівники на Полтавщині: права, оплата праці та порядок звільненняzib.com.ua

Як мають звільняти сезонних робітників?

Розірвати трудовий договір може й тимчасовий працівник, і його роботодавець. Останній, зокрема, може звільнити людину без попередження після закінчення терміну угоди або ж достроково за досягнення згоди з робітником.

А якщо розірвати трудовий договір хоче працівник, то про це має письмово попередити керівника за три дні.

«Якщо трудовий договір припиняється з ініціативи працівника за наявності певних поважних причин, то така причина має зазначатися в наказі про звільнення», – повідомляє начальниця відділу з питань трудових відносин Наталія Гуска.

На Полтавщині найбільше сезонних працівників залучають до робіт на котельнях, а ще у цукровій та молочній галузі. Про це розповіла директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Статистику про кількість сезонних робітників в області не ведуть.

Читайте також:

Пошук роботи в Інтернеті. Як полтавцям не натрапити на шахраїв

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди