Нове дослідження довело, що у Леонардо да Вінчі є 14 живих нащадків

Нове дослідження довело, що у Леонардо да Вінчі є 14 живих нащадків

Нове дослідження довело, що у Леонардо да Вінчі є 14 живих нащадків globallookpress.com

Нове дослідження довело, що у Леонардо да Вінчі є 14 живих нащадків. Генеалогічне дерево родини знаменитого італійця було створене після того, як вчені опрацювали понад 600 історичних документів.

Офіційно дослідження розпочалося у 2016 році, але мистецтвознавець Алессандро Веццозі зацікавився цією темою ще у 1973 році. У 1993 році до нього долучився історик Агнез Сабато. За останні кілька десятиліть вони вивчили 690 приватних та публічних історичних документів, яке допомогло їм у створенні сімейної історії да Вінчі.

Результати їхньої спільної роботи цього тижня з'явилися у науковому виданні "Еволюція людини".

"Я почувався щасливим як через результат такої великої праці, так і через те, що зміг повідомити нащадкам да Вінчі про походження їхньої родини. Це ніби поштучно збирати малюнок загубленої старовинної мозаїки. Це радість повернути цим людям історію, яка завжди була їхньою, але якої вони не знали", – каже Сабато.

Перед тим, як зв'язатися з тими, кого вони вважають нащадками да Вінчі, вчені ретельно перевіряли всі документи. У процесі роботи до них долучалися ті члени родини, чия спорідненість із геніальним італійцем вже була доведена. Вони збирали та перевіряли інформацію, звертаючись до своїх близьких.

На сьогодні генеалогічне дерево да Вінчі налічує 225 осіб та охоплює 21 покоління, починаючи з ХVII сторіччя.

Що відомо

  • Проєкт генеалогічного дерева являє собою першу фазу "Проєкту ДНК Леонардо да Вінчі", яке очолюють антропологи Брунетто К'яреллі та Генрі де Ламлі. Мета цього дослідження – з'ясувати структуру ДНК да Вінчі.
  • Таким чином вчені, зокрема, хочуть спростувати або довести, що легендарний митець справді володів непересічними здібностями на рівні фізіології.
  • Вважається, що да Вінчі страждав на косоокість. Такий діагноз італійському генію поставили вчені з Лондонського міського університету. На їхню думку, художник іноді міг фокусуватися на зображуваному предметі тільки одним оком, що впливало на його сприйняття реальності. Імовірно, що саме монокулярний зір допоміг да Вінчі розвинути свою теорію перспективи.

Читайте також

Найдорожчу у світі картину перетворили на NF-токен

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше