Вишиту рельєфну карту України презентували у Хмельницькому

Вишиту рельєфну карту України презентували у Хмельницькому

Вишиту рельєфну карту України презентували у Хмельницькому
Фото: Суспільне

Вишиту рельєфну карту України презентували у центральній публічній бібліотеці міста Хмельницького. Одна з вишивальниць, хмельничанка Людмила Каленська каже: до створення мапи долучились 70 майстринь з різних куточків України. Організувала проєкт вінницька дизайнерка Ольга Петлюк.

Вишита карта України розміром 70х100 сантиметрів складається із 70 різних фрагментів, виконаних у 42 техніках та з 38 видів матеріалів, розповідає хмельницька вишивальниця Людмила Каленська. Каже, присутні техніки вишивки хрестиком, гладдю, бісером. Жінка вишила лебедя на фоні карти.

"Для мене він символізує віру, любов і надію. А те, що він білий – для мене це додаткова сила, тому що біле – це чистота", - каже вишивальниця.

Вишиту рельєфну карту України презентували у Хмельницькому
"Білий лебідь символізує віру, надію та любов", - каже вишивальниця Людмила Каленська. Фото: Суспільне

Додає: свої частини мапи майстрині обирали шляхом жеребкування та вишивали тими техніками, які більше їм до вподоби. Розпочали вишивку 28 березня, на кожен фрагмент вишивальницям давали місяць.

Відвідувачка бібліотеки Анна Слободян теж захоплюється рукоділлям, тому вишита мапа її надихнула на власні вироби:"Я вирішила, що до Дня Незалежності теж хочу з круп виготовити карту нашої країни".

Хмельницький – друге місто, де презентують вишиту карту України, розповідає директорка централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька. Вперше її презентували у Вінниці. Наступним містом після Хмельницького стануть Чернівці.

У Хмельницькому побачити витвір рукоділля можна до 15 липня. Далі вишита карта подорожуватиме Україною.

На початок