У Кропивницькому почали видавати електронні лікарняні. Як працює система

У Кропивницькому почали видавати електронні лікарняні. Як працює система

У Кропивницькому почали видавати електронні лікарняні. Як працює система Суспільне Кропивницький

Електронні лікарняні відсьогодні видають у Кропивницькому. До 1-го вересня пацієнт може оформити лікарняний на вибір у паперовому або електронному вигляді. З осені видаватимуться лише електронні лікарняні.

З 7-го липня електронні лікарняні у Кропивницькому видають у центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 і №12 та в амбулаторії загальної практики сімейної медицини селища Гірниче.

Сімейний лікар Сергій Радько тиждень чекав від медичної інформаційної системи Міністерства охорони здоров’я зразок електронного лікарняного. Розповів, вони мають назву "Медичний висновок з тимчасової непрацездатності".

"Щоб відкрити свій перший медичний висновок, необхідно пройти навчання на сайті академії НСЗУ. Там є курс з формування видачі цих лікарняних. Також подивитися вебінари від Міністерства інформаційної системи „ Медстар”, як саме у програмі вводити дані документи", – сказав лікар.

На прийом прийшла кропивничанка Інна Скіба. Сергій Радько поміряв пульс та тиск пацієнтки. "Після огляду я встановив факт непрацездатності. Зараз ми видамо свій перший медичний висновок".

Сімейний лікар розповів, щоб видати електронний лікарняний, потрібно:

  1. Зайти в електронний кабінет та розпочати електронний прийом пацієнта;
  2. Ввести данні огляду;
  3. Заповнити таблицю з даними про стан пацієнта;
  4. Зберегти дані;
  5. Підписати електронним підписом лікаря.

«Ми відправили, і нам повідомили: запит на створення медичного висновку з тимчасової непрацездатності був успішно відправлений», – сказав лікар.

Сергій Радько роздрукував електронний лікарняний і віддав його пацієнтці. "Це дуже дивно. Тепер не потрібно йти у реєстратуру і все це виписувати. Лікар оглянув і видав все на руки. Йду додому лікуватися, більше я часу не витрачаю», – сказала Інна Скіба.

В електронних лікарняних лікар знайшов недолік: немає зворотнього зв’язку. "Немає регіонального координатора, яка б відповідала на питання про оформлення медичних висновків з тимчасової непрацездатності. Було б лікарям і медзакладам легше, якби була така людина в нашій області або місті. Бо запитань дуже багато".

До 9-го липня департаменти охорони здоров’я мають знайти працівників, які будуть відповідати за оформлення медичних висновків з тимчасової непрацездатності. Такі листи департаменти отримали від Міністерства цифрової трансформації, сказала проєктна менеджера міністерства Катерина Черногоренко. "Ми просили виділити відповідальну людина на рівні закладів охорони здоров’я. Тобто людина, яка на перших етапах підставлятиме плече лікарям".

Розповіла про механізм оформлення лікарняних. "Медичний висновок про тимчасову непрацездатність – це відомості, які вносяться лікарем в медичну інформаційну систему та автоматично надсилаються в Центральну базу даних Міністерства охорони здоров’я. Далі людині приходить СМС, що створено медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Все це відбувається буквально за секунди, не потрібно ходити з паперовим документом до роботодавця".

Інформація про медичний висновок про тимчасову непрацездатність автоматично передається до Фонду соціального страхування. Роботодавець з інформацією може ознайомитись в особистому кабінеті на сайті Пенсійного фонду України.

Що відомо

В Україні система електронних лікарняних запрацювала з 10-го червня, області до неї підключаються поетапно. Розробили електронні лікарняні Міністерства цифрової трансформації, охорони здоров’я і Національна служба здоров’я України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди