Як Україна пропустила чотири голи від Англії та чиї помилки до цього призвели

Як Україна пропустила чотири голи від Англії та чиї помилки до цього призвели AP

Розбір пропущених голів Україною в останньому матчі на Євро-2020.

Збірна України закінчила виступи на чемпіонаті Європи з футболу. Команда Андрія Шевченка поступилася у чвертьфіналі збірної Англії.

Українці програли з розгромним рахунком 0:4 - найбільша поразка у фінальних стадіях турнірів за 15 років. Причому за підсумками першого тайму Україна програвала з мінімальним рахунком 0:1.

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко звернув увагу після матчу на втрату захисника Сергія Кривцова. Центрбек зазнав травми в середині першого тайму, хоча ще перед тим українці пропустили перший м'яч проти англійців, у тому числі через його дії.

Суспільне Спорт аналізує кожен із чотирьох пропущених м'ячів збірною України у матчі проти Англії. Та з'ясовує, що до них призвело.

Використані скріншоти з трансляції ТРК "Україна"

• 3-а хвилина: гол Гаррі Кейна - 1:0

Англія відкрила рахунок уже на старті матчу. Після передачі Рахіма Стерлінга м'яч у ворота перевів форвард Гаррі Кейн.

Гол Кейна став наслідком зміщення з лівого флангу в центр Рахіма Стерлінга. Вінгер збірної Англії протиснув Миколу Шапаренка перед тим, як віддати передачу на Кейна.

Кейн 1:0ТРК "Україна"

Інший ракурс моменту вказує на те, що перед моментом з передачею Кейна, уперед висунувся центральний захисник Сергій Кривцов. Форвард Англії отримав передачу у вільний коридор та не перебував у положенні поза грою - Ілля Забарний та Микола Матвієнко не намагалися створити штучний офсайд.

• 46-а хвилина: гол Гаррі Магвайра - 2:0

Англія вдруге поспіль забила ранній м'яч, цього разу - після перерви на 46-й хвилині. Гаррі Магвайр замкнув подачу зі штрафного у виконанні Люка Шоу.

Магвайр 2:0ТРК "Україна"

У момент подачі Шоу поруч із Магвайром перебував Микола Матвієнко. Однак завадити захисникові Англії пробити по воротам український футболіст не зміг.

Українці могли "зловити" Магвайра та решту футболістів збірної Англії в офсайд. Однак Олександр Зінченко під час подачі висунувся уперед після руху Рахіма Стерлінга, через що захисник Англії був у грі в момент гольового удару.

• 50-а хвилина: гол Гаррі Кейна - 3:0

Через чотири хвилини після голу Магвайра англійці відзначилися втретє у воротах збірної України.

Атака розпочалася після неточної передачі Сергія Сидорчука, яку перехопив вінгер збірної Англії Джейдон Санчо, який уперше вийшов на поле на Євро-2020.

Кейн 3:0ТРК "Україна"

Англійці просунулися вперед і реалізували атаку. Мейсон Маунт пройшов з м'ячем вперед, віддавши на Стерлінга. Той - на Люка Шоу, який і виконав гольову подачу на Гаррі Кейна.

Форвард після подачи Шоу зробив крок, відійшовши від Матвієнка, після чого влучно пробив по воротам. Захисник збірної України завадити йому вже не міг.

• 63-а хвилина: гол Джордана Гендерсона - 4:0

Як і в епізоді з другим голом, четвертий англійці забили після стандартного положення. Подача з кутового у виконанні Мейсона Маунта, яку замкнув Джордан Гендерсон.

Гендерсон 4:0ТРК "Україна"

Грати з Гендерсоном (№8) під час подачі з кутового мав Віктор Циганков (№15).

Проте півзахисник Англії змінив траєкторію руху та відірвався від гравця збірної України, після чого наніс результативний удар по воротам Георгія Бущана.

Як пояснив Шевченко результат проти Англії: ключові тези

Програна боротьба на другому поверсі

"Найбільшу роль відіграли епізоди в грі, які ми не дограли. Особливо на другому поверсі. Знали, що у англійців буде перевага. Втрата Кривцова, який міг би хоча б якусь конкуренцію там скласти - для нас це відчутна втрата".

Індивідуальні помилки та прагматизм Англії

"Англія зіграла дуже прагматично, на своїх сильних сторонах. Вона скористалася нашими помилками, чудово діяла на другому поверсі. Суперник загалом контролював гру. Ми припустилися помилок і не змогли нічого протиставити опоненту. Часом у грі в нас виникали хороші епізоди, але ми не доводили їх до кінця. Англія сильна індивідуально і як команда, у неї чудовий тренер. Англійці дісталися до півфіналу, і я бачу цю збірну у фіналі".

• Збірна України показала найкращий результат в історії, пройшовши у чвертьфінал Євро-2020.
  • На турнірі Україна зіграла п'ять матчів, вигравши два (один з них - у Швеції в додатковий час, інший - у Македонії в групі), в інших трьох (Нідерландам, Австрії в групі та Англії в чвертьфіналі - програла).
  • Англія після перемоги над Україною вийшла в півфінал, де зіграє з Данією.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів