Бузький Гард. Міндовкілля рекомендує не підіймати рівень води в Олександрівському водосховищі

Бузький Гард. Міндовкілля рекомендує не підіймати рівень води в Олександрівському водосховищі

Бузький Гард. Міндовкілля рекомендує не підіймати рівень води в Олександрівському водосховищі
Фото - Євгена Сержука

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України завершило процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище від підвищення рівня Олександрівського водосховища на річці Південний Буг до позначки +20,7 м та вважає недоцільним збільшувати нормативний рівень. Про це повідомляє пресслужба Миколаївської обласної державної адміністрації.

Відповідне рішення опубліковано на сайті Єдиного реєстру за оцінкою впливу на навколишнє середовище.

У документі зазначено: "З огляду на цінність території, з точки зору збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, яке планується для затоплення у процесі реалізації планової діяльності, уповноважений центральний орган вважає за доцільне рекомендувати підприємству розглянути альтернативні варіанти рішень планової діяльності".

Читайте також: "Екологія Дніпра. Як врятувати найбільшу річку України"

Голова Асоціації учасників та інвалідів АТО Ілля Шполянський так прокоментував рішення Міндовкілля: "Якщо зібрати всіх людей, які казали нам, що зупинити ЕнергоАтом (планує затопити заповідник) неможливо, 15 млрд грн всіх переможуть, вони б не помістились на Соборній площі. Сьогодні чергова перемога над промисловим лобі. Міндовкілля відмовило у видачі висновку НАЕК Енергоатом щодо проєкту підняття рівня Олександрівського водосховища".

Історія боротьби за збереження "Бузького Гарду" налічує близько сорока років, у ній брали участь екологи, історики, патріотичні організації та небайдужі люди.

Що відомо

  • Національний природний парк "Бузький Гард" розташований в долині річки Південний Буг, від міста Первомайськ до смт Олександрівка Вознесенського району.
  • На Миколаївщині люди проти розбудови Ташлицької гідроакумулюючої електростанції на Південному Бузі та підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. Це може призвести до затоплення частини національного природного парку “Бузький Гард” та острову “Гардовий”, що може спричинити екологічну катастрофу та втрати культурно-історичного пласту.
  • Олександрівське водосховище – є нижньою водоймою Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, яка регулює баланс енерговиробництва Южноукраїнської атомної електростанції.
  • 21 квітня 2021 року на острові Бузький Гард відбулась попереджувальна акція, в ході якої троє ветеранів російсько-української війни Олександр Терещенко, Олег Кравець та Олександр Кротик прикували себе ланцюгом до скелі на острові. Учасники акції наголосили, у разі підняття рівня води в Олександрівському водосховищі, острів не покинуть до останнього.
  • В червні Миколаївська облдержадміністрація та депутати Миколаївської обласної ради направили звернення до президента та прем’єр-міністра з проханням не допустити підняття рівня Олександрівського водосховища.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок