Як щеплені українці можуть отримати тестовий сертифікат вакцинації. Пояснює керівник проєкту "Дія"

Як щеплені українці можуть отримати тестовий сертифікат вакцинації. Пояснює керівник проєкту "Дія"

Як щеплені українці можуть отримати тестовий сертифікат вакцинації. Пояснює керівник проєкту "Дія"
. The Capitals

Міністерство цифрової трансформації 1 липня запустило бета-тестування сертифікатів вакцинації від COVID-19 у додатку “Дія”. Сертифікат підтверджуватиме статус особи щодо вакцинації в Україні, на території ЄС та інших країнах. Сертифікати працюватимуть як і інші документи в “Дії”. Перевірити дійсність сертифікату можна за QR-кодом Як можна буде його отримати, в ефірі Українського радіо розповів керівник проєкту “Дія” Мстислав Банік.

Для чого запускають саме бета-тестування сертифікатів вакцинації?

Бета-тест – це повна технічна готовність, але може ним скористатись невелике коло осіб, приблизно десятки тисяч, і коли ми впевнимося, що воно працює коректно, почнемо виходити абсолютно для всіх.

Як буде визначатися це невелике коло осіб які будуть тестуватись?

У нас відкритий набір охочих на бета-тестування, є відповідний сайт, і ми закликаємо всіх, хто отримав дві дози вакцинації зареєструватися, щоб ми додали їх до списку тестувальників та завантажили б систему.

Такий сертифікат можна буде отримати через додаток “Дія”?

Паперовий документ можна буде отримати у сімейного лікаря, але фокус, все ж таки, на мобільному застосунку “Дія”.

Відома точна цифра скільки людей будуть тестувати бета-версію?

Ще невідомо, бо реєстрація ще триває.

Як буде працювати COVID-сертифікат?

Ковідний сертифікат – це документ, у цьому випадку, цифровий, він зроблений за всіма нормами ЄС, який в “Дії” у людей матиме дві форми: внутрішній, який діятиме всередині України, та міжнародний сертифікат. Бо кількість та перелік документів в Європі та в Україні є відмінними. Сертифікати у “Дії” з'являються. Треба буде лише прогортати документи до кінця і натиснути “додати”, щоб він з’явився. І ці два документи будуть доступні спочатку тим, хто зробив дві дози щеплення, а з часом і тим, хто зробив тест на коронавірус, а також тим, хто хворів та має антитіла.

Як інформація потраплятиме до застосунку “Дія”?

У нас є технічна інтеграція: всі дані розміщені в системі охорони здоров’я eHealth, і людині, яка вакцинується, створюють обліковий запис, який вносять до цієї бази, і коли людина натискає в додатку “Дія” “Додати цей документ” - на телефон приходить запит на відповідний документ.

Чи буде він визнаватися в країнах Європейського Союзу?

Технічно ми повністю відповідаємо всім вимогам: документ містить QR-код, далі - справа за МОЗ і МЗС про визнання відповідних сертифікатів, і тільки-но відповідні угоди будуть підписані, одразу наш документ можна буде використовувати.

Наша база буде синхронізована з базами інших країни?

У цьому немає потреби, оскільки “Ковідний сертифікат” – це завершений документ, який є міжнародним і буде доступним навіть оффлайн, як електронний, так і паперовий.

Що відомо

  • Міністерство цифрової трансформації з 1 липня розпочне бета-тестування "ковідних" сертифікатів у мобільному застосунку "Дія". Зареєструватися на тестування можуть ті, хто отримав два щеплення вакциною проти COVID-19.
  • В Україні планували до 1 липня запустити внутрішні паспорти вакцинації або "ковідні" сертифікати, які будуть містити дані про вакцинацію, негативні ПЛР-тести чи наявність антитіл. Цей сертифікат можна буде використовувати, зокрема, для подорожей між країнами.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що"паспорти вакцинації" можуть створити на базі електронного реєстру на порталі "Дія". Водночас для запровадження "паспортів вакцинації" потрібно, аби верифікація стала міжнародною. Він заявив, що український уряд готовий запровадити будь-яку з можливих моделей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок