Працівники шкіл Кіровоградщини складатимуть іспит з володіння українською мовою

Працівники шкіл Кіровоградщини складатимуть іспит з володіння українською мовою

Працівники шкіл Кіровоградщини складатимуть іспит з володіння українською мовою Суспільне: Кропивницький

Понад 6 тисяч працівників шкіл Кіровоградської області готуються складати іспит з володіння українською мовою. Його організовує Національна комісія зі стандартів української мови. Екзамен розпочнеться 16 липня. Суспільне дізнавалось – як до нього готуються кропивницькі вчителі та хто ще має здавати цей іспит.

Членкиня Національної комісії зі стандартів державної мови Юлія Чернобров розповіла, що іспит буде складатись з письмової та усної частин. В іспитовій роботі – 47 завдань. Складові іспиту – ”Культура мови”, ”Читання”, ”Письмо” і ”Говоріння”. Для забезпечення достовірності встановлення результатів під час іспиту працюватимуть двоє екзаменаторів: ”Усі екзаменатори – це, переважно, викладачі вишів, які пройшли спеціальний тренінг і мають досвід в оцінюванні рівня володіння мовою. Іспит на рівень володіння державною мовою будуть складати високопосадовці, державні службовці, керівники навчальних закладів. Якщо рівень володіння державною мовою не буде підтверджений, то особа зможе скласти іспит повторно через чотири місяці”.

За словами директорки обласного департаменту освіти і науки Ельзи Лещенко, іспит потрібно складати тим, кого вперше братимуть на роботу в державний чи комунальний заклад: ”Навіть якщо ви – кухар, і ви сьогодні влаштовуєтесь на роботу в шкільну їдальню, ви повинні теж мати цей сертифікат. Той, хто здає іспити, отримає сертифікат державного зразка про те, що може працювати. Це безкоштовний іспит, на його складання відведено 120 хвилин”.

Підготовка до іспиту

Директорка Кущівської гімназії разом із заступницею готуються до іспиту з володіння українською мовою. Розповіла, що почала готуватися, коли пішла у відпустку – 22 червня: ”Я зрозуміла – де в мене ”білі плями” і що мені потрібно пригадати і доопрацювати. Для мене дуже важливо – і як для вчителя-словесника, і як для людини, яка працює на керівній посаді – знати, який в мене рівень володіння мовою”.

Працівники шкіл Кіровоградщини складатимуть іспит з володіння українською мовоюСуспільне: Кропивницький

Наталія Вельгун вважає тест недопрацьованим: ” Багато однотипних завдань. Крім того, дуже нелогічно побудовані питання. Тобто питання одного блоку перериваються питаннями іншого блоку і потім повертаються до питань попереднього блоку”.

Що відомо

  • У пробному тесті – 115 завдань. Посилання на нього є на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.
  • Директорка обласного департаменту освіти і науки Ельза Лещенко сказала, що Наталії Вельгун, як діючій директорці, складати іспит необов’язково.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди