Артем Довбик побив рекорд чемпіонатів Європи з футболу, який тримався 37 років

Артем Довбик побив рекорд чемпіонатів Європи з футболу, який тримався 37 років AP Images

Його гол увійшов в історію.

24-річний український футболіст Артем Довбик забив вирішальний м'яч у матчі 1/8 фіналу Євро-2020 проти збірної Швеції. Нападник вийшов на поле на 106-й хвилині матчу, а на 120+1 відзначився переможним м'ячем.

Для Довбика - вихід на поле проти Швеції став лише третім у складі національної збірної України. Нападник дебютував у складі команди в березні (9 хвилин проти Казахстана), потім вийшов у товариському матчі проти Бахрейна в травні (45 хвилин).

У перших трьох матчах Євро-2020 Довбик не виходив на поле, а в 1/8 фіналу його випустили через травму Артем Бєсєдіна та невелике пошкодження Андрія Ярмоленка.

Гол Артема став не лише переможним для України, це також його перший гол у футболці національної збірної. А окрім того Довбик побив один з найстаріших рекордів чемпіонату Європи з футболу.

Гол в 1/8 фіналу Артем Довбик забив на 120:37 хвилині матчу - це найпізніший переможний гол в історії чемпіонатів Європи.

Попередній рекорд встановив француз Мішель Платіні у 1984 році, коли він відзначився на 118:53 хвилині у півфіналі проти Португалії (перемога французів 3:2). Упродовж 37 років нікому не вдавалося побити цей рекорд, аж допоки Артем Довбик не забив гол у ворота Швеції.

Цей гол українця також став другим найпізнішим у всій історії чемпіонатів Європи. Абсолютний рекорд все ще належить турку Семіху Шентюрку - 121:01 у матчі проти Хорватії на Євро-2004.

Які досягнення встановив Довбик голом у ворота Швеції

• 1 - перший гол в кар'єрі за збірну України
  • 1 - найпізніший переможний гол в історії чемпіонатів Європи
  • 2 - другий найпізніший гол загалом в історії чемпіонатів Європи

Емоції Артема Довбика після голу

Що сказав Довбик після гри

"Чи розумію, що я герой матч? Чесно, поки ні. Зараз тільки починаю приходити до тями. У мене нема слів просто. Такий збіг обставин, що треба було виходити на поле. Тренер сказав, що треба виходити, допомагати партнерам по команді, чекати свого моменту, шансу. Я його дочекався... Напевне, не зможу сьогодні заснути", - сказав нападник в коментарі після матчу.

Хто такий Артем Довбик

• 24-річний нападник, який виступає за "Дніпро-1". Раніше грав у "Дніпрі", данських "Мідтьюланні" та "Сьоннерйюск".
  • Пропустив майже весь сезон 2018/19 через травму хрестоподібної зв'язки. Перед початком сезону 2020/21 повернувся до України, де грає за "Дніпро-1".
  • Загалом на клубному рівні в кар'єрі провів 114 матчів, в яких забив 34 голи. Також зіграв три матчі за збірну України - забив один гол.

Україна - Швеція: що відомо після матчу

Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт