Цифрова освіта в дії: 150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Цифрова освіта в дії: 150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Цифрова освіта в дії: 150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери
Фото: Суспільне.

300 комп’ютерів передали сільським бібліотекам Хмельниччини. За допомогою цієї техніки планують комп’ютеризувати 150 книгозбірень на селі. Про це Суспільному розповіла директорка Хмельницької обласної універсально-наукової бібліотеки Катерина Чабан.

За її словами, комп’ютерна техніка надійшла в рамках проєкту цифровізації бібліотек, який реалізовується Міністерством цифрової трансформації України.

Сьогодні комп’ютери отримали книгозбірні сіл, які увійшли до Хмельницької міської тергромади.

Бібліотека без комп'ютера

Населення Масівців – 900 жителів, каже бібліотекарка села, що входить до Хмельницької міської громади, Катерина Шатунська. Додає: у її книгозбірні комп’ютерів не має.

“Люди зараз послуги адміністративні отримують в місті, але для цього потрібен час і кошти, щоб доїхати до міста. Тепер більшість послуг можна буде отримати в сільській бібліотеці. От можна буде навчитися, як їх можна отримати, переглянувши навчальні матеріали проєкту “Дія. Цифрова освіта”. За їх допомогою можна буде навчити людей, як користуватися і отримати послуги через Інтернет”, - каже жінка.

Сільські бібліотеки Хмельницької міської громади отримали комп'ютерну техніку за проєктом Мінцифри. Фото: Суспільне. Поділля.
Сільські бібліотеки Хмельницької міської громади отримали комп'ютерну техніку за проєктом Мінцифри. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Має у бібліотеці єдиний, та й той власний, комп’ютер бібліотекарка села Пирогівці Хмельницької міської громади Мар’яна Станіславська.

“Комп’ютерів у бібліотеці просто немає, є тільки робочий, скажімо так. Але сьогодні видадуть два комп’ютери, які допоможуть нашим користувачам, а це близько 700 жителів села, вирішити свої якісь побутові проблеми. І для навчання знаходити якусь інформацію зможуть”, - каже Мар’яна Станіславська.

Проєкт "Цифрова освіта"

Закуплена для сільських бібліотек Хмельниччини комп’ютерна техніка була придбана в рамках проєкту Мінцифри “Дія. Цифрова освіта” за сприяння благодійного фонду “Favorit Foundation”, говорить заступник міністра цифрової трансформації Валерія Іонан.

«Міністерство цифрової трансформації має за мету навчити 6 мільйонів українців цифрової грамотності за три роки. Власне, бібліотеки стали нашим основним партнером у цьому проєкті, адже у нас в країні є більш, ніж 6 тисяч хабів та бібліотек. Також у проєкті «Дія. Цифрова освіта» задіяні ЦНАПи, школи, університети і навіть приватний сектор», - пояснює заступниця міністра.

Комп'ютерну техніку передадуть у 150 сільських бібліотек Хмельниччини, які її досі не мали. Фото: Суспільне. Поділля.
Комп'ютерну техніку передадуть у 150 сільських бібліотек Хмельниччини, які її досі не мали. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Сільська діджиталізація

За словами директорки Хмельницької обласної універсально-наукової бібліотеки Катерини Чабан, кожна зі 150 сільських бібліотек нашої області, обраних для реалізації проєкту, отримає по два комп’ютери.

«Сьогодні в бібліотеці відбувається офіційна передача комп’ютерів, які призначені для сільських бібліотек області. Вони надходять в рамках проєкту цифровізації бібліотек, який реалізується міністерством цифрової трансформації. Він передбачає встановлення в сільських бібліотеках комп’ютерів, які допоможуть населенню навчитися використовувати, в першу чергу, інформацію з проєкту «Дія. Цифрова освіта», навчитися використовувати сервіси і послуги, які представлені в мережі Інтернет для різноманітних потреб населення, і, зокрема, для сільських громад Хмельниччини», - коментує Катерина Чабан.

Всього в області, зі слів Катерини Чабан, 790 бібліотек, із них 682 сільські. Комп’ютери мають 280 сільських книгозбірень.

Читайте також

На початок