"Стан катастрофічний". Рахункова палата виявила у Дніпрі 161 забруднювач

"Стан катастрофічний". Рахункова палата виявила у Дніпрі 161 забруднювач

"Стан катастрофічний". Рахункова палата виявила у Дніпрі 161 забруднювач
УНІАН

Рахункова палата виявила 161 забруднювач у поверхневих водах Дніпра під час аудиту ефективності виконання заходів цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки.

"Показники якості води в річці погіршуються. Останні проведені дослідження виявили значні перевищення вмісту синтетичних речовин: сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів та речовин, які використовується у парфумерії, – синтетичного мускусу, важких металів: цинку та міді, а також ртуті", — повідомили у пресслужбі відомства.

Як відзначається, цвітіння Дніпра є однією з основних причин масового мору риби. Також, через відсутність днопоглиблювальних робіт, необхідних при використанні річки як транспортної артерії, Дніпро міліє.

"На екологічне оздоровлення басейну річки Дніпро та поліпшення якості питної води в рамках реалізації Програми протягом 4 років спрямували лише 4,2 млн грн. За ці кошти провели моніторинг стану навколишнього природного середовища в басейні річки та забезпечення розвитку інформаційних систем екологічного менеджменту. І це при тому, що використання басейну річки розрахунково за 2017–2020 роки принесло понад 100 млрд грн до держбюджету. Щорічний обсяг водозабору з басейну річки складає 7,4 млрд куб. м, або 78,7% забору води з поверхневих водних об’єктів України", — наголосили у Рахунковій палаті.

При цьому, як відзначили у відомстві, якщо ситуація погіршиться, то необхідно буде проводити масштабне очищення води в Дніпрі, на що знадобиться у 2 тисячі разів більше коштів, ніж передбачає програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну Дніпра.

Що відомо

  • Незвичну хмару у формі "ядерного гриба", яку 28 червня могли спостерігати мешканці Києва, є купчасто-дощовою хмарою. Вона досягла стратосфери і не змогла подолати блокуючий шар ізотермії.
  • Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда розповів Суспільному, що цьогорічне літо буде спекотним, а його середні температури перевищуватимуть звичайні показники.
  • 2020 рік був найтеплішим за всю історію спостережень в Європі, а останні шість років – найспекотнішими у всьому світі.
  • Учені з Метеорологічного бюро Великої Британії прогнозують, що у 2021 році у всьому світі стане прохолодніше, утім він все одно залишиться одним з шести найтепліших років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок