Акторка Тільда Свінтон влаштувала перформенс на честь Паоло Пазоліні

Акторка Тільда Свінтон влаштувала перформенс на честь Паоло Пазоліні

Акторка Тільда Свінтон влаштувала перформенс на честь Паоло Пазоліні

Тільда Свінтон та історик моди Олів'є Сайяр організували перформанс, присвячений П'єру Паоло Пазоліні. Під час постановки акторка розпаковувала і приміряла костюми до фільмів режисера.

Як повідомляє buro247.ua, подія відбулася у римському виставковому павільйоні "Ромезон", який знаходиться на місці колишньої скотобійні.

Постановка Свінтон та Сайяра називалася "Embodying Pasolini" ("Втілення Пазоліні"). Акторка створювала ілюзію ательє, розпаковуючи та загортаючись в одяг героїв фільмів "Цар Едіп", "Кентерберійські оповідання" та "Декамерон".

"Ті, хто дивився виставу, бачать двох людей, які намагаються повернути до життя спадщину Пазоліні. Але, якщо чесно, навіть Олів'є та я достеменно не знаємо, що робимо. Як на мене, це чудове рішення для початку", — каже Свінтон.

На виставці було представлено близько 40 костюмів, які дизайнер Даніло Донаті створив спеціально для фільмів Пазоліні. Весь цей час сукні, піджаки та капелюхи зберігалися у театральному ательє Фарані.

Що відомо

  • П'єр Паоло Пазоліні — італійський поет, письменник та кінорежисер. Серед його найвідоміших стрічок — "Сало, або 120 днів Содому", "Квітка тисячі й однієї ночі", "Теорема".
  • Пазоліні протистояв комерціалізації кіно і став чимось на зразок духовного учителя для цілого кінопокоління.
  • Окремої уваги заслуговує співпраця Пазоліні, ательє Фарані та художника з костюмів Данило Донаті, які відповідали за візуальний ряд майже всіх фільмів режисера. Для своїх костюмів вони використовували нетрадиційні матеріали: солому, дерево, раковини різних форм і розмірів, рослинні волокна, пластини металу, фольгу, гвоздики для оббивки. У хід йшли смужки марлі, мережі і мотузки. І навіть звичайні тканини несли на собі відбиток архаїки, оскільки були схожі на грубий продукт примітивних ткацьких верстатів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше