На Тернопільщині 154 сільські амбулаторії використовують нове телемедичне обладнання

На Тернопільщині 154 сільські амбулаторії використовують нове телемедичне обладнання

На Тернопільщині 154 сільські амбулаторії використовують нове телемедичне обладнання оригінальне

На Тернопільщині 154 сільські амбулаторії протягом місяця використовують нове телемедичне обладнання. Про це повідомила заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Тетяна Скарлош.

За її словами, в середині січня 154 із 200-сот амбулаторій Тернопільщини отримали обладнання для дистанційного консультування пацієнтів. Їхня вартість - понад 16 мільйонів гривень. Телемедичні комплекти отримали ті сільські амбулаторії, де є сімейні лікарі.

Близько 20-ти осіб обстежили з допомогою телемедичного обладнання у Великогаївській амбулаторії сімейної медицини впродовж місяця.

Медична сестра Ірина Береза готує до обстеження місцеву жительку Зіновію Брик. Записує дані про пацієнтку в електронну картку пацієнтки. За допомогою телемедичного обладнання вимірює артеріальний тиск.

За результатами обстеження Ірина Береза виписує пацієнтці рецепт на отримання препаратів за програмою "Доступні ліки":

"Це електронний рецепт. Пацієнту приходить смс-повідомлення і за ним людина звертається в аптеку, яка також працює за цією програмою, і отримує ліки".

Зіновія Брик розповідає, через високий артеріальний тиск в сільській амбулаторії обстежується щомісяця:

"Цим апаратом користуюся перший раз. Відчуття нормальне. Апаратура на вищому рівні".

Великогаївчанин В’ячеслав Чаповський розповідає, прийшов до амбулаторії, аби зробити електрокардіограму:

"В мене останнім часом почало боліти серце. Мабуть це пов’язано з моєю роботою. Результати буду очікувати. Надіюсь, що вони будуть позитивні".

Кардіологічне обстеження триває 30 секунд.

Оксана Луцька - сімейна лікарка:

"Телемедичне обстеження важливе в тому випадку, коли цей пацієнт буде продовжувати консультуватися дистанційно. Якщо наприклад, наш пацієнт має кардіолога, з яким він постійно консультується, то при зміні його стану, якихось нових скаргах. Чи просто проконтролювати ту кардіограму, йому вже не потрібно їхати в якийсь заклад спеціалізований медичної допомоги, а просто приміром по вайберу надіслати лікарю-кардіологу".

Сімейна лікарка Оксана Луцька розповідає, що входить до комплекту телемедицини:

"В наш комплект телемедицини входить електрокардіограф, тонометр, пульсоксиметр і спірограф. Для обстеження пацієнтів з бронхіальною астмою, але можна робити і дерматоскопію".

За словами Оксани Луцької, з допомогою телемедичного обладнання обстежують пацієнтів як в амбулаторії, так і на виїзді:

"Фельдшер може взяти це обладнання, обстежувати своїх пацієнтів і передавати ці дані нам. Це обладнання розміщується в такому рюкзаку. Тут є ячейки для кожного приладу, його транспортувати досить зручно".

Заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Тетяна Скарлош розповідає, для сімейної медицини з держбюджету Тернопільщина отримала 274 мільйони гривень:

"Зокрема ці кошти виділені для того щоби сімейна медицина стала ближчою до кожного жителя села. Зараз вже будуються і на завершенні 19 нових амбулаторій. Закуплено 164 автомобілі. Сімейні лікарі з їх допомогою надають вчасну медичну допомогу. Ще одним етапом була закупівля 154 телемедичних комплектів".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди