На Дніпропетровщині екс-боєць через суд доводить, що був поранений у бою (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині екс-боєць через суд доводить, що був поранений у бою (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині екс-боєць через суд доводить, що був поранений у бою (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині колишній військовослужбовець подав позов до суду на 25-у окрему повітряно-десантну бригаду. Чоловік отримав контузію і розрив барабанної перетинки у 2016 році під час обстрілу позиції. Лікарями підтверджено 25% втрати працездатності, каже він, але військова частина вчасно не зафіксувала контузію. Через це боєць не може оформити травму як бойову та отримувати відповідні пільги.

Антон Монахов у 2015 році підписав контракт з 25-ю окремою повітряно-десантною бригадою. У 2016-у , під час чергування на позиції, отримав закриту черепно-мозкову травму.

«Під час бою з незаконними збройними формуваннями в районі КПП Майорське. З 6 ранку у нас був обстріл, тривав 3 з половиною години. Бій був дуже важкий, інтенсивний. Один із найсильніших, який я застав за час проходження служби. У нас було двоє тяжкопоранених. І я, розуміючи складну оперативну обстановку, і те, що у мене лише оніміла голова та руки, не звернувся по медичну допомогу», – розповів боєць.

До лікарів чоловік звернувся вже за місяць, коли у нього почалася дезорієнтація, сильний головний біль, запаморочення та порушення слуху.

Антона відправили у шпиталь, де діагностували мінно-вибухову травму. Через стан здоров'я комісували зі служби. Чоловік звернувся в центр комплектування та соціальної підтримки, щоб отримати направлення на медико-соціальну експертну комісію задля визначення ступеня обмеження життєдіяльності або встановлення групи інвалідності.

«На жаль, я отримав відмову, яку пояснювали тим, що в моїй особистій справі, яку я привіз із собою з військової частини, відсутня довідка про обставини травми», – сказав боєць.

Чоловік написав рапорт командирові військової частини, де проходив службу, з проханням видати таку довідку. 25-а окрема повітряно-десантна бригада провела службове розслідування за два роки після бою та встановила, що Антон Монахов не отримував травму під час бойових дій.

Юристка Марина Кіптіла каже, що розслідування «проведено досить поверхово та формально».

«Навіть не допитано осіб, які безпосередньо перебували з Антоном на місці події, які можуть свідчити про обставини, що сталися», – каже вона.

У судовому порядку боєць вимагає скасувати результати проведеного службового розслідування та провести його повторно. Суспільне надіслало інформаційний запит до 25-ї окремої повітряно-десантної бригади. На відповідь чекаємо.

На початок