У Кропивницькому видають міжнародні свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу

У Кропивницькому видають міжнародні свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу

У Кропивницькому видають міжнародні свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу Суспільне Кропивницький

Міжнародні свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу видають у Кропивницькому. Отримати їх можна у свого сімейного. Суспільне дізнавалось, хто саме може одержати таке свідоцтво, навіщо воно та який термін його.

У третю амбулаторію центру медико-санітарної допомоги №1 у Кропивницькому для отримання другої дози вакцини від коронавірусу прийшла Валентина Ковальчук.

"Я вчитель англійської мови, я беру участь в різних проєктах і мені доводиться час від часу подорожувати за кордоном. Мені дуже потрібен паспорт вакцинованого, можливо, з осені, коли почнеться навчальний рік, почнуться проєкти і я братиму участь у міжнародних конференціях, і треба буде їхати за кордон".

Вакцинувалася від COVID-19 Ірина Завражна.

"Я прийшла отримати другу дозу AstraZeneca, тому що хочу забезпечити себе антитілами і не хворіти, бо працюю з дітьми. По-друге, я люблю подорожувати, втомилася весь час знаходитися в Україні. Хочу в цьому році в Європу поїхати, тому вакцинація мені необхідна".

За словами сімейної лікарки Олени Бойко, свідоцтво про вакцинацію жінка отримає наступного дня.

"Видає сертифікати сімейний лікар. Тобто ви, провівши дві вакцинації, йдете до свого лікаря і вимагаєте сертифікат, він повинен вам його видати. Люди, які отримали дві дози, мають імунітет, вони не являються переносниками хвороби, тому можуть отримати сертифікат і поїхати за кордон".

Бланк сертифікату про вакцинацію є на медичній інтернет-платформі Medstar, якою користуються лікарі – говорить сімейна лікарка Олександра Суріна. Свідоцтво заповнюється двома мовами.

"Українською і англійською мовами, прізвище, ім’я, по батькові пацієнта, його паспортні дані, де він проживає, коли зроблена вакцинація, номер, серія, назва і хто спостерігав за пацієнтом, тобто лікуючий лікар".

Свідоцтво про вакцинацію отримала Марія Підвалихата. Вакцинувалася, аби їхати за кордон.

"Дуже багато інформації і незрозуміло, хто каже, що достатньо здати на кордоні тест, але не хочеться 14 днів за кордоном сидіти на самоізоляції – це втрата часу. Я дізнавалася є країни, в які пускають і без цього міжнародного сертифікату. Наприклад, цікавилася за Німеччину, вони опублікували список там є Pfizer, Moderna, AstraZeneka. Мій вибір AstraZeneka".

Отримав свідоцтво Євген Савранський.

"Цей документ засвідчує, що я отримав дві дози вакцини від корона вірусу і тепер можу із таким сертифікатом їхати за кордон. Це обов’язкова вимога при виїзді за кордон мати сертифікат про вакцинацію, це впевненість, що я здоровий".

Свідоцтво про вакцинацію дійсне один рік з дня введення другої дози вакцини.

"Ковідний сертифікат цікавить майже 80 відсотків людей і я думаю, що це правильно. Отримання цих сертифікатів не тільки для того, щоб поїхати за кордон. Настане час, коли люди почнуть знімати маски, настане час, коли проконтактувавши, не захочуть бути на самоізоляції. Тобто мати такий сертифікат, що ти провакцинований і ти не захворієш ковідом – це дуже вигідно.

За два тижні в третій амбулаторії першого центру медико-санітарної допомоги видали 20 міжнародних свідоцтв про вакцинацію від коронавірусу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди