"На місцях зрозуміліше": Зеленський — про проспект Жукова у Харкові

"На місцях зрозуміліше": Зеленський — про проспект Жукова у Харкові

"На місцях зрозуміліше": Зеленський — про проспект Жукова у Харкові
Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський вважає еволюційним питання перейменувань.

На питання ведучої програми "VIP з Наталією Мосейчук", чи повинен у Харкові бути проспект Жукова, Зеленський відповів, що "це рішення місцевості".

"Молоде покоління Харкова вже не пам'ятає, що пов'язано з Жуковим: де там позитив і де там негатив. Для людей зрілих чи дорослих людей, чи для бабусь він був маршалом перемоги. Ну хай буде там ця вулиця", — сказав Зеленський в етері від 24 червня.

Якими іменами називати вулиці, мають вирішувати самі регіони, вважає президент.

"Ви знаєте, по-перше, децентралізація — це філософія. Вона ж не тільки про те, що бюджети від держави пішли в місцеві органи влади. Це є рішення таких питань. Їм там на місцях зрозуміліше, як їм треба жити, по яких вулицях ходити", — сказав Зеленський.

"Вони самі там подорослішають, молодь виросте, прийде до мерії й скаже: "Так, у нас там Україна перемогла на Євро, давайте проспект того чи іншого називати проспект Шевченка Андрія". Мені здається, в цьому кайф, в цьому життя — дати можливість вибору. Це політичне питання. А я вважаю, що його просто треба перевести в питання еволюційне", — додав президент.

Що відомо

  • 10 червня суд Харкова втретє визнав незаконним перейменування проспекту Григоренка на Жукова. Рішення міськради оскаржили представники партій "Європейська солідарність", ВО "Свобода" та депутати міськради від фракції "Блок Світличної "Разом!" Ігор Черняк та Дмитро Булах.
  • 16 червня суд задовольнив позов Харківської міськради, яка просила скасувати розпорядження голови Харківської облдержадміністрації від 2016 року в частині перейменування проспекту Маршала Жукова на Петра Григоренка.
На початок