«Результати ЗНО з математики — передбачувані» — директорка Дніпропетровського центру оцінювання

«Результати ЗНО з математики — передбачувані» — директорка Дніпропетровського центру оцінювання

«Результати ЗНО з математики — передбачувані» — директорка Дніпропетровського центру оцінювання УНІАН

Згідно з офіційними даними Всеукраїнського центру оцінювання якості освіти, 31% учасників цьогорічного ЗНО з математики не отримали мінімальних 10 балів з 67 можливих. Минулого року не склали тестування з математики 12% абітурієнтів. Про причини такого результату та про перебіг в цілому основної сесії ЗНО у програмі “Сьогодні. Головне” говорили з директоркою Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Мариною Горбенко-Хвастуновою.

ЗНО є певним індикатором стану справ в освіті, і дійсно те, що стан справ в математичній освіті кепський, то ЗНО це стверджує. Але можна взяти протилежну точку — англійська мова. Аналізуючи тест з англійської мови, можна сказати, що ЗНО демонструє зростання рівня знань абітурієнтів з іноземної мови. Про це свідчить і пороговий бал, для англійської, аби його подолати, необхідно розв’язати 25% тестових завдань. Якщо брати математику, це лише 15%, найнижчий пороговий бал”, — каже Марина Горбенко-Хвастунова.

Тест з математики директорка регіонального центру оцінювання якості освіти називає збалансованим і таким, що містить складні завдання для середньої групи абітурієнтів. Результати ж ЗНО з математики вона називає передбачуваними, адже кількість учасників збільшилася і математика стала обов’язковим предметом для усіх. Тож розраховувати, що ті, хто не збирався здавати математику, наберуть з неї високі бали — було марно. Та й загалом, за словами Марини Горбенко-Хвастунової, у попередні роки результати тестування саме з математики також не були приводом для гордості.

На думку фахівчині, не варто списувати результати тестування на дистанційне навчання, бо один абітурієнт може стверджувати, що це недолік, інший — що навпаки мав більше часу для підготовки. Тож без ґрунтовного дослідження не розібратися.

Самі ж абітурієнти в опитуванні “Сьогодні. Головне” відзначили, що при складанні тестів не відчували складнощів з тих предметів, з яких готувалися разом з репетиторами. Також звернули увагу на те, що у тестуванні з англійської у більшості зошитів допустили друкарську помилку, тож усім абітурієнтам, незалежно від того, яку відповідь вони надали, це завдання зарахували. Дехто з опитуваних назвав завдання з математики складними та такими, що не відповідають шкільній програмі.

Втім, як зауважує Горбенко-Хвастунова, якщо оцінки з державної підсумкової атестації (яку, до речі, цьогоріч, скасували — ред.) - це відповідальність школи, то ЗНО — це відповідальність абітурієнта.

На сьогодні банк тестових завдань — відкритий. Усі тестові завдання з 2007 року — у відкритому доступі. Є електронні версії, можна проходити ці тестування онлайн. Тому якщо абітурієнт готується вступати — його завдання підготуватися та мати відповідний рівень знань”, — зазначила Марина Горбенко-Хвастунова.

Оскаржити результати тестування, за словами директорки регіонального центру оцінювання якості освіти, можна. Для цього потрібно подати апеляційну скаргу до Українського центру оцінювання. Та перш ніж це робити, слід переконатися, користуючись інформаційною карткою, що відповіді абітурієнта відповідають тому, що зараховано екзаменаторами. Якщо при скануванні виникли проблеми — то це привід подати скаргу. Але якщо це скарга через просте невдоволення — підстав подавати її немає. Крім того, слід врахувати наступне: після апеляції результат тестування скасовується і робота направляється на повторне оцінювання. Нараховані бали можуть бути такими ж, як і попередні. А можуть відрізнятися, і не завжди у сторону збільшення.

Читайте також

- Понад 30% вступників не склали ЗНО з математики — УЦОЯО

- У Черкасах п'ятеро випускників ліцею отримали по 200 балів за ЗНО з математики

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди