У Созонівці на Кіровоградщині відбувається міжнародна агровиставка "День поля"

У Созонівці на Кіровоградщині відбувається міжнародна агровиставка "День поля"

Доповнено
У Созонівці на Кіровоградщині відбувається міжнародна агровиставка "День поля" Суспільне Кропивницький

Понад 100 сільгоспвиробників та представників науково-дослідних інститутів України беруть участь в міжнародній агровиставці "День поля". Вона відбувається на науково-дослідному полігоні біля села Созонівка Кропивницького району.

Серед 150 учасників – аграрії з Київської, Дніпропетровської, Харківської та Кіровоградської областей. Цьогорічна тема "Дня поля" присвячена науково-інноваційним досягненням та конкурентоздатності сортів ранніх зернових культур в умовах центрального регіону.

На науково-дослідному полігоні учасники ознайомляться з морозостійкими та вологостійкими сортами пшениці та ячменю. Їх представили 120 сортів.

У Созонівці на Кіровоградщині відбувається міжнародна агро-виставка "День поля"Суспільне Кропивницький

У Созонівці на Кіровоградщині відбувається міжнародна агро-виставка "День поля"Суспільне Кропивницький

Керівник сільгосппідприємства Анатолій Петренко на виставку приїхав із півдня Кіровоградської області – села Криничувате. "Наш регіон посушливий, південний і підбираю сорти, стійкі до посух. Цей рік дуже гарно нас порадував, так що, можна сказати, що ми вже з хлібом, пшениця наливається, але сортооновлення йде. Я вирощую як вітчизняні сорти, так й імпортні сорти".

Директор інституту сільського господарства Ігор Семеняка покав сорти пшениці та ячменю, що зацікавили учасників найбільше. "Сорти озимої пшениці "Мід-дніпрянка", "Смуглянка", а також нові: "Оптима Одеська", "Дума одеська", "Катруся Одеська". А також ось ми бачимо лідери серед озимого клину ячменів – це "Дев’ятий вал" і сорт "Королева". Вони найбільш стійкі до несприятливих умов перезимівлі з одного боку, а з іншого боку це дуже високопродуктивні сорти. І саме селекція українська дає можливість товаровиробнику оптимальні затрати і дуже високі доходи отримати".

Наступна виставка відбудеться на початку вересня. Серед її учасників плануються аграрії з 10 країн світу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди