На конференції у Франківську розповіли про співпрацю України та держав Вишеградської групи

На конференції у Франківську розповіли про співпрацю України та держав Вишеградської групи

На конференції у Франківську розповіли про співпрацю України та держав Вишеградської групи Суспільне Карпати

Чотири консули країн Вишеградської групи відвідали Івано-Франківськ. Під час конференції представники Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини розповідали про процес вступу своїх країн в Європейський Союз, а також про перспективу інтеграції України до ЄС. Під час заходу також представили п’ять українських проєктів, які фінансувалися з Вишеградського фонду.

Одна з ініціатив, яку реалізували за гроші з Вишеградського фонду, – це навчання гірських рятувальників на території України, Польщі, Словаччини та Чеської Республіки. Участь в них взяли 240 людей, серед інших – і рятувальники з Івано-Франківщини.

За словами представника Асоціації гірських провідників, під час навчання українські рятувальники не лише отримали нові знання, а й розповіли про свій досвід щодо пошуку людей в горах європейським колегам.

Представник Асоціації гірських провідників "Ровінь" Іван ГорбацьоСуспільне Карпати

Представник Асоціації гірських провідників "Ровінь" Іван Горбацьо

"У наших розвинутих сусідів – в Словаччині, в Чехії, в Польщі – відмирає вже таке поняття, як слідопитство, тобто знаходження за якимось деталями – зламана гілка, десь прим’ята трава. А ми ще працюємо більше на інтуїції, в нас ще є спеціалісти, які можуть цим поділитися. Це було відкриттям для наших закордонних колег", – каже представник Асоціації гірських провідників "Ровінь" Іван Горбацьо.

Навчання в Польщі та Словаччині пройшли і 27 представників асоціацій регіонального розвитку та громадських організацій із семи областей України. За словами директорки Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати-Україна" Галини Литвин, цим організаціям бракувало досвіду для того, щоб реалізовувати проєкти в громадах.

"Ми вирішили, що будемо працювати з нашими місцевими агенціями і вчитися досвіду польського, словацького і чеського для того, аби мережувати. І в цій мережі будемо підвищувати компетенції і спроможність цих організацій. Завдяки міжнародному Вишеградському фонду ми мали змогу спробувати себе як партнер міжнародного проєкту", – каже Галина Литвин.

На конференції у Франківську розповіли про співпрацю України та держав Вишеградської групиСуспільне Карпати

На конференції у Франківську розповіли про співпрацю України та держав Вишеградської групи

Прикарпатський національний університет декілька років співпрацює з університетами Вишеградської четвірки, каже ректор ПНУ Ігор Цепенда. Зокрема, у 2019 році ПНУ виграв грант Вишеградського фонду, який передбачав англомовні лекції для студентів на тему Єврокарпатського регіону. Сьогодні, каже керівник вишу, зустріч консулів у Прикарпатському університеті невипадкова.

"Декілька років тому створена унікальна інституція з університетами Карпатського регіону – "Колегіум Карпатікум", в яку ввійшли по два університети Вишеградської четрвірки, Румунії й України. І символічно штаб-квартира цієї університетської організації – в обсерваторії на горі Піп Іван", – розповідає Ігор Цепенда.

Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові Павел ПешекСуспільне Карпати

Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек

Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек розповів, що у Вишеградського фонду є всі можливості, щоб допомагати Україні під час пандемії COVID-19. Він також сказав, що Чеська республіка сприятиме вступу України до Європейськго Союзу: "Ми добре пам’ятаємо, як ми входили до Європейського Союзу. І ми будемо всіма можливими способами допомагати, створювати всі умови, щоб якнайшвидше Україна змогла увійти у ЄС".

Читайте також

  • Двоє викладачів Прикарпатського університету увійшли у ТОП-2 % науковців у світі
  • Прикарпатський національний університет переміг у міжнародному конкурсі
  • Прикарпатський університет виграв грант, який фінансують шведи

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди