Прикарпатський університет виграв грант, який фінансують шведи

Прикарпатський університет виграв грант, який фінансують шведи

Прикарпатський університет виграв грант, який фінансують шведи Суспільне Карпати

30-го вересня в Прикарпатському національному університеті презентували проєкт "Сприяння сталому розвитку Прикарпаття через інституційне зміцнення університетського аналітичного центру". Проєкт реалізує Міжнародний фонд "Відродження", а фінансує Посольство Швеції в Україні.

Навчально-науковий центр соціологічних досліджень Прикарпатського регіону ПНУ – один з п’яти в Україні, які виграли цей грант.

За кошти, 70 тисяч доларів, протягом 16-ти місяців розвиватимуть університетський аналітичний центр. За словами його директорки Ольги Максимович, першорядними напрямами досліджень стануть освіта, економіка та культура. У найближчих планах – базове дослідження у сфері освіти, зокрема, яких фахівців потребує Прикарпаття.

"Наша ціль полягає в тому, щоб, найперше, забезпечити якісну аналітику і добрі дослідження. У нас є класні фахівці. Поряд з тим, до класних фахівців потрібні ресурси. А ресурси – це те, що нам постійно бракувало. І, власне, цей грант – це те, що нам найбільше допомагає. Це ресурс інституційний, це можливість обміну, можливість мережування і також можливість збудувати таку систему в університеті", - каже директорка Навчально-наукового центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону ПНУ Ольга Максимович.

За словами ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди, цей грант невеликий фінансово, але важливий стратегічно. Його фахівці зможуть досліджувати процеси в різних верствах та робити якісну аналітику.

Ігор Цепенда пояснює: "Якщо подивитися сьогодні на стратегічні програми багатьох країн світу та регіонів – то вони планують не тільки на десять років, а, фактично, на століття. І якщо такі центри і схожі до нього будуть об’єднувати свої зусилля – ми зможемо виробляти таку стратегію, яка не буде змінюватися, залежно від того, хто приходить до влади (та чи інша партія, та чи інша особа). Тобто, суспільство і держава, і регіон повинні мати стратегії, які виконуються постійно, а не змінно".

Експерт з критичного мислення, оцінок та прийняття рішень і один з восьми учасників проєкту Віталій Надурак розповідає, як працюватиме в аналітичному центрі: "Ми працюємо з конкретною проблемою, яку ми можемо допомогти розв’язати. Тому будемо шукати саме вузькі конкретні проблеми, які ми намагатимемось розв’язати. Приблизно так ми будемо працювати".

Авторка: Наталія Олексієнко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди