Через анонімність Бенксі втрачає права інтелектуальної власності на власні роботи

Через анонімність Бенксі втрачає права інтелектуальної власності на власні роботи

Через анонімність Бенксі втрачає права інтелектуальної власності на власні роботи The Whole World Is A Playground Blog

Відомство інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) позбавило британського вуличного художника Бенксі прав інтелектуальної власності на дві картини – "Щур з радаром" і "Дівчинка з парасолькою". Суд також постановив, що художник подав "недобросовісні" заявки на реєстрацію товарних знаків.

Також Бенксі позбавили інтелектуальних прав на картини "В обіймах з бомбою" (Bomb Hugger, 2003) і "Закоханий щур" (Love Rat, 2004). Загалом за останні 10 місяців він втратив права вже на шість своїх картин – про це повідомляє The Daily Telegraph.

Художник вже не може вважатися безперечним власником робіт "Смійся зараз" (Laugh Now, 2003), "Щур з радаром" (Radar Rat, 2004), "Дівчинка з парасолькою" (Umbrella Girl, 2008) і "Метальник квітів" (Flower Thrower, 2003). Відтак, зображення цих робіт на території ЄС можна використовувати безоплатно.

Права на картини "В обіймах з бомбою" і "Закоханий щур" Бенксі втратив згідно з рішенням щодо спору з виробником листівок Full Colour Black. В обох випадках патентне відомство встало на сторону компанії та назвало "недобросовісними" дії художника, який зареєстрував свої картини як товарні знаки, але не збирався їх продавати. За це представники Бенксі отримали штраф в розмірі 1850 фунтів (близько 70 тис. грн).

Через анонімність Бенксі за останні 10 місяців позбувся прав інтелектуальної власності на 6 робіт

"Дівчинка з парасолькою", Бенксі

Коли Full Colour Black почали юридичні процедури у 2019 році, Бенксі за порадою юристів відкрив магазин сувенірів в Лондоні під назвою "Gross domestic product" (Валовий внутрішній продукт) і став продавати товари під власною торговою маркою, щоб захиститися від зазіхань на авторське право. Магазин був виставковим залом без входу і пропрацював лише кілька тижнів, після чого роботи Бенксі були виставлені для продажу на спеціальному сайті.

Експерти вважають, що Бенксі повинен розкрити свою особистість, щоб отримати авторські права на спірні роботи. Через анонімність митець не може бути визнаний як безперечний власник представлених робіт, адже це суперечить місцевому закону про захист авторських прав, який захищає твори протягом життя художника і ще 70 років після його смерті.

Згідно з найпоширенішою версією, під псевдонімом Бенксі виступає Роберт Дель Ная, британський музикант (гурт Massive Attack), співак і графіст.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше