Торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі, визнали недійсною

Торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі, визнали недійсною

Торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі, визнали недійсною
Christie’s Images

Управління інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) визнало недійсною торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі. Раніше він сказав, що "авторське право для невдах".

Як повідомляє видання Artnet, це сталося після розгляду справи між представниками Бенксі та магазином Full Color Black Limited, який друкує стріт-арт на вітальних листівках. У своїй продукції вони використовували одне з найвідоміших зображень художника — мавпу, одягнену в дошку для сендвічів. На деяких версіях малюнку був напис: "Смійся зараз, але одного разу ми станемо головними".

Компанія, що представляє інтереси Бенксі, намагалася заборонити використання цих ілюстрацій ще з 2018 року. Але адвокатам Full Color Black вдалося довести, що ця робота — графіті, розміщене в громадському місці, яке можна фотографувати та розповсюджувати.

Не на користь Бенксі спрацювало те, що раніше він дозволив поширювати свої роботи та навіть розміщував версії з високою роздільною здатністю на власному вебсайті. Всі охочі могли завантажити ці зображення та друкувати на різноманітних предметах.

У своїй книзі "Wall and Piece" 2007 року Бенксі писав: "Копірайт для невдах".

Вуличний художник прямо заявив, що громадськість має моральну та юридичну свободу відтворювати, вносити зміни та іншим чином використовувати будь-які твори, захищені авторським правом, на користь третіх осіб. Оскільки справжня особистість Бенксі залишається загадкою, це заважає захищати його творчість згідно із законодавством про авторське право.

Чи будуть адвокати художника оскаржувати це рішення — поки що невідомо.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ