Фіндепартамент Запорізької міськради пропонує взяти у кредит 500 млн грн

Фіндепартамент Запорізької міськради пропонує взяти у кредит 500 млн грн

Фіндепартамент Запорізької міськради пропонує взяти у кредит 500 млн грн

Кредит у пів мільярда гривень пропонує взяти департамент фінансової та бюджетної політики Запорізької міської ради. Це питання депутати мають розглянути на наступній пленарній сесії.

Проєкт відповідного рішення, що підготував профільний департамент, оприлюднили на сайті міської ради.

Згідно з проєктом рішення, 100 млн грн планують взяти в борг в "Укргазбанку", ще 100 млн грн у "Ощадбанку" і 300 млн грн у "Державного експортно-імпортного банку України". Усі кредити у міськраді планують погасити протягом 5 років. Процентна ставка має становити не більше 22% річних.

"Метою запозичення є фінансування видатків бюджету розвитку міста, для створення, приросту й оновлення стратегічних об’єктів довгострокового користування та об’єктів, спрямованих на задоволення інтересів мешканців міста, зокрема, видатків на розвиток транспортної, житлово-комунальної та соціальної інфраструктури, оновлення матеріально-технічної бази установ та комунальних підприємств міста", — йдеться в документі.

Нагадаємо, що доходи бюджету міста цьогоріч становлять 7,8 млрд грн, а видатки 7,9 млрд грн:

  • 41% (3 млрд 262 млн) закладені на освіту;
  • 21% (1 млрд 667 млн) – на житлово-комунальне господарство;
  • 644 млн – на транспорт і зв’язок;
  • 447 млн – на охорону здоров’я;
  • 118 млн – на розвиток культури;
  • 161 млн – розвиток спорту;
  • на соціальні захист і забезпечення передбачені 166 млн гривень, що становить 2% від загальної суми.

Дефіцит бюджету складає 25,6 млн гривень.

Нагадаємо, 11 червня під час VI сесії міської ради депутати підтримали рішення про внесення змін у Програму охорони здоров’я на 2019-2021 роки та збільшили видатки на 33, 8 мільйонів гривень.

Що відомо

  • 1 мільярд 400 мільйонів гривень — таку суму кредитної заборгованості бюджету Запоріжжя озвучила під час 53-ї сесії міськради 30 вересня 2020 року директорка департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міськради Ольга Вагіс.
  • Бюджет міста Запоріжжя на 2020 рік становив 7 мільярдів 465 мільйонів гривень. Дефіцит бюджету складав 500 мільйонів гривень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди