У Запоріжжі ухвалили міський бюджет 2021

У Запоріжжі ухвалили міський бюджет 2021

У Запоріжжі ухвалили міський бюджет 2021

Депутати Запорізької міської ради ухвалили бюджет на наступний рік на сесії 28 грудня. "За" проголосували 40 із 62-ох обранців.

Попри брак коштів на розвиток програм, бюджет буде соціально спрямованим, - повідомив під час звіту за минулий рік міський голова Володимир Буряк. Бюджет Запоріжжя у 2021-му становитиме 7 мільярдів 912 мільйонів 400 тисяч гривень.

41% (що дорівнює 3 млрд. 262 млн.) у ньому закладені на освіту. 21% ( а це 1 млрд. 667 млн.) - на житлово-комунальне господарство. 644 млн. - на транспорт і зв’язок. 447 млн – на охорону здоров’я, 118 млн. – на розвиток культури, 161 млн. – розвиток спорту. На соціальні захист і забезпечення передбачені 166 млн гривень, що становить 2% від загальної суми. Наступного року в Запоріжжі планують реалізувати кілька великих інфраструктурних проєктів. Зокрема, реконструкцію площ і парків на обох берегах Дніпра.

"Продовжити реконструкцію зони, прилеглої до Правобережного пляжу. Далі – у нас в планах – реконструкція парку Енергетиків, а також зони в сторону вулиці Вінтера. Це на правому березі. А на Лівому - продовжити розпочате. Продовжити в повному обсязі реконструкцію площі Запорізької, разом із Парком Металургів, і разом із Палацом дитячої та юнацької творчості. Щоб це був у жителів Запоріжжя і його гостей єдиний комплекс, щоб люди могли відпочивати. Надалі вже ведуться переговори з портами України, щоб відремонтувати ту частину нашого річкового порту, яка вже в занедбаному стані", - сказав Володимир Буряк.

Наступного року у Запоріжжі планується відкриття ПЛР-лабораторії та закупівля обладнання для медзакладів. Крім того, передбачене створення нових дитячих та юнацьких спортивних шкіл, відкриття дитячих будинків сімейного типу, подальша реконструкція міських бібліотек під багатопрофільні осередки культури. Продовжать розвивати програми "Безпечне місто", "Діти Запоріжжя", а також екологічні проєкти.

Що відомо

  • Проект міського бюджету був опублікований на сайті міської ради 17 грудня. У проекті бюджету обласного центру на наступний рік закладено дефіцит у розмірі 25,6 млн грн.
  • 1 мільярд 400 мільйонів гривень - таку суму кредитної заборгованості бюджету Запоріжжя озвучила під час 53-ї сесії міськради 30 вересня 2020 року директорка департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міськради Ольга Вагіс.
  • Бюджет міста Запоріжжя на 2020 рік становив 7 мільярдів 465 мільйонів гривень. Дефіцит бюджету складав 500 мільйонів гривень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди