Дефіцит бюджету Запоріжжя досяг 1,4 млрд грн

Дефіцит бюджету Запоріжжя досяг 1,4 млрд грн

Дефіцит бюджету Запоріжжя досяг 1,4 млрд грн
Фото: Запорізька міська рада

1 мільярд 400 мільйонів гривень - таку суму кредитної заборгованості бюджету Запоріжжя озвучила під час 53-ї сесії міськради 30 вересня директорка департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міськради Ольга Вагіс .

Очільниця департаменту звітувала за останні 5 років роботи цієї каденції у міськраді 2016-2020 рік. На запитання депутата міськради, члена політичної фракції "ВО "Батьківщина" та кандидата на посаду міського голови Віталія Рябцева, "яку суму кредиту ви залишаєте після цієї каденції", Ольга Вагіс повідомила: "Мільярд чотириста гривень - це менше 40 відсотків нашої дозволеної межі".

Нагадаємо, в межах децентралізації місто отримало додатковий фінансовий ресурс - станом на початок роботи цієї каденції у міськраді 2015 року профіцит місцевого бюджету складав 450 млн. грн. Протягом останніх трьох років, за словами Ольги Вагіс, депутати приймали дефіцитний бюджет. Він утворився через банківські кредити, які запорізька влада брала на реалізацію різноманітних програм. Зокрема, цього року місто залучило кредит в 500 млн грн., з яких 100 млн виділили на заходи боротьби з епідемією коронавірусу.

Карантинні заходи під час місцевих виборів у жовтні цього року також профінансують з бюджету міста, на це піде 2 мільйони 200 тисяч гривень. Ці кошти спрямують на придбання дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту, безконтактних термометрів для територіальних виборчих дільниць. Також депутати підтримали рішення про виділення додаткових коштів на зарплати медикам. Загалом видатки на виконання заходів міської програми охорони здоров’я в 2020 році збільшилися на понад 11 мільйонів гривень.

На початок