Суд вирішив повернути кінотеатр "Київ" його попереднім орендарям

Суд вирішив повернути кінотеатр "Київ" його попереднім орендарям

Оновлено
Суд вирішив повернути кінотеатр "Київ" його попереднім орендарям pravda.com.ua

Два роки тому, 7 червня 2019 року, кінотеатр "Київ" припинив роботу, оскільки влада відмовила культурному центру в продовженні оренди. 1 червня 2021 року Господарський суд міста Києва повернув приміщення попередньому орендарю – компанії КЦ "Кінотеатр Київ".

Суд повністю задовольнив позов КЦ "Кінотеатр Київ": продовжив їм договір оренди до 2029 року, визнав недійсним договір оренди з компанією "Сінема-центр", а також виселив нового орендаря з приміщення кінотеатру.

"Не знаю, чи готує позивач апеляцію, знаю тільки, що ми виграли суд. "Сінема-Центр" вже з'їхали з приміщення і нічого за цей час не платили. Два роки будівля була закрита. Там залишалося усе наше майно", – розповіла директорка кінотеатру "Київ" Вілія Бондаренко у коментарі Суспільне Культура, – "Крісла, меблі, система вентиляції, опалення, касове обладнання. І як раз перед рейдерським захватом поставили нову вентиляційну систему". Загалом за 20 років існування культурного центру, за її словами, в нього вклали 57-60 млн грн.

Нагадаємо, що на початку 2019 року влада міста відмовилася продовжувати договір оренди з КЦ «Кінотеатр “Київ”». Тоді це пояснили тим, що орендар платить лише 47 тисяч гривень на місяць.

Після конкурсу новий договір оренди підписали з компанією "Сінема-Центр", яка володіє мережею кінотеатрів "Сінема Сіті". Компанія мала платити щомісяця понад 2 млн гривень та провести капітальний ремонт.

Це викликало хвилю обурення та акцій протесту, після яких міська рада пообіцяла, що зміна орендаря не вплине на "Київ" як локацію для масштабних кінозаходів.

7 червня директорка кінотеатру "Київ" Вілія Бондаренко розповіла про рейдерське захоплення: за її словами, приміщення захопили "тітушки" та представники "Київкінофільм" – вони вимагали у працівників звільнити будівлю для нового орендаря. У КМДА цей процес назвали інвентаризацією кінотеатру.

Як повідомляють попередні орендарі, "Київкінофільм" — це комунальне підприємство, яке не платить за оренду кінотеатрів. Навпаки, вони регулярно отримують субсидії з міського бюджету на реконструкції, але за 5 років не відновили повністю жодного кінотеатру своєї мережі.

У грудні 2019 року київські депутати внесли на розгляд міської ради проєкт про розірвання договору з компанією "Сінема-Центр". У документі йшлося про те, що вона три місяці не сплачувала оренду.

ТОВ «Культурний центр "Кінотеатр Київ"» не визнав результатів конкурсу та звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом про визнання дій Департаменту комунальної власності протиправними.

У зверенні йшлося, що Департамент порушив право власників кінотеатру на продовження договору оренди та не повідомив орендаря про намір не продовжувати договір оренди в установлений законодавством термін. Таке поругення тягне за собою автоматичну пролонгацію договору.

У червні 2020 року під будівлею кінотеатру "Київ" відбувся мітинг до річниці його закриття, на якому активісти вимагали визнати договір оренди з мережею "Сінема-Центр" недійсним та провести новий конкурс, який брав би до уваги концепцію розвитку культурного центру та позицію кіноспільноти.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше