Дмитро Фірташ заперечив звинувачення у постачанні військової сировини до РФ, на підставі яких РНБО ввела санкції проти нього.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
Про заперечення звинувачень повідомив адвокат Фірташа Ленні Девіс у заяві, поширеній американською адвокатською фірмою Davis Goldberg & Galper PLLC.
"Пан Фірташ не отримав попередження і не мав можливості оскаржити звинувачення у Раді безпеки. Оскільки його не поставили до відома щодо рішення Ради безпеки, ми утримаємося від коментарів, за винятком того, що заявимо, що пан Фірташ категорично заперечує звинувачення, які, на його думку, невірні", – зазначив Девіс.
Що сталося
18 червня Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та російсько-українського бізнесмена Павла Фукса.
За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, санкції ввели через постачання сировини до Росії.
"Те що стосується Фірташа – це його участь у титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім йде – і це простежено нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалась", — зазначив Данілов.
Крім цього, санкції наклали й на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс Росії, який використовує титан саме у військовій сфері.
Обмеження застосували також і проти Павла Фукса через його причетність до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні, зокрема щодо ситуації, пов'язаної з компанією "Голден Деррік".
Що відомо
- 21 травня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти "злодіїв у законі" та лідерів бойовиків.
- 15 травня у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що впровадження санкцій відносно лідерів організованих злочинних угруповань – так званих "злодіїв у законі" – суттєво вплине на зниження рівня злочинності в Україні.
- 14 травня Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення запровадити санкції проти 557 осіб, які вважаються "злодіями у законі", та 111 іноземних "кримінальних авторитетів".
- 4 квітня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо впровадження санкцій щодо низки фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із контрабандою.
- 19 березня РНБО запровадила санкції проти експрезидента Віктора Януковича, експрем'єра Миколи Азарова та ще 25 колишніх високопосадовців.
- 19 лютого РНБО ухвалило санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!