Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо впровадження санкцій щодо низки фізичних і юридичних осіб.
Як повідомила пресслужба Офісу президента, цим рішенням РНБО підтримала внесені Службою безпеки пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій строком на три роки до десяти фізичних осіб та 79 компаній.
"Уперше в історії України запроваджені персональні санкції, зокрема заблоковані активи та майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, Апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди", — прокоментував раніше це рішення Зеленський.
Згідно з документом, уряд спільно з СБУ та Нацбанком мають забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності цих обмежувальних заходів. Водночас Міністерство закордонних справ повинно поінформувати компетентні органи Євросоюзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про впровадження аналогічних обмежувальних заходів.
Проти кого запроваджені санкції:
- Іван Бокало — колишній старший інспектор відділу технічних засобів контролю Львівської митниці;
- Валерій Пересоляк — ексзаступник керівника управління ризиків та протидії правопорушенням Закарпатської митниці;
- Юрій Кушнір — підприємиць, проходить у справі про хабар ексголови облради сумою у 400 тисяч доларів;
- Олександр Єрімічук — брат екскпрокурора, якого пов'язують з Арсенієм Яценюком та екснардепом від "Народного фронту" Максимом Бурбаком. Його також пов'язували із завезенням товарів з Туреччини;
- Орест Фірманюк — одеський бізнесмен, якого називають організатором "сірих" митних схем у контрабанді товарів господарської групи й тканин;
- Вадим Альперін — одеський бізнесмен. У 2019 році САП звинуватила його у зловживанні службовим становищем, ухилення від сплати податків, зборів і у створенні злочинної організації.
- Олександр Кравченко — ексзаступник керівника Херсонської митниці.
- Олександр Чудаков — фігурант кримінальної справи СБУ щодо контрабанди сигарет.
- Віктор Шерман — одеський бізнесмен, керівник 16 компаній у приморському регіоні. За часів роботи "Офісу Грановського" начебто тримав команду менеджерів, які цілодобово контролювали оформлення митних декларацій. Шермана пов'язують з інкасацією "чорної готівки".
- Володимир Дідух — львівський підприємець. За його словами, колишній спонсор ВО "Свобода". Притягався до кримінальної відповідальності, пережив кілька замахів на життя, є співвласником сімферопольської компанії ТОВ "Козачок – Бахчисарай" та громадської організації "Рідна Галичина".
Крім того, під санкції потрапили 79 компаній, в тому числі 11 російських:
- російське федеральне агентство "Росспівробітництво";
- авіакомпанія "Волга-Дніпро";
- завод "Спецагрегати" (Севастополь);
- технічна база "Зірочка" (Мурманська область);
- ТОВ "СНАБКОМ" (Тула);
- ТОВ "Завод Молот-Механіка" (Севастополь);
- ТОВ "Севмормаш-2М" (Севастополь);
- суднобудівне підприємство "Дальзавод" (Приморський край);
- виробник гідравлічних і пневматичних силових установок "Севастопольський агрегатний завод";
- ВАТ "514 авіаційний ремонтний завод" (Тверська область);
- ВАТ "322 авіаційний ремонтний завод" (Приморський край).
Що заборонено
Указ глави держави передбачає впровадження щодо підсанкційних фізичних та юросіб наступних обмежень, які діятимуть протягом трьох років:
- блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
- обмеження торговельних операцій;
- обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
- анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
- заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
- заборона або обмеження заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів та повітряних суден до повітряного простору України або здійснення посадки на території України;
- повна або часткова заборона операцій з цінними паперами, емітентами яких є підсанкційні особи;
- заборона видачі дозволів, ліцензій Нацбанку на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
- припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну чи вивезення валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.
Що відомо
- 2 квітня РНБО запровадила санкції проти десяти осіб, які причетні до контрабанди.
- Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти експрезидента Віктора Януковича, експрем'єра Миколи Азарова та ще 25 колишніх високопосадовців.
- РНБО ухвалила рішення щодо санкцій проти осіб вищого офіцерського складу, які зрадили Україну.
- Зеленський збільшив штат апарату Ради національної безпеки та оборони та розширив його структуру.
- Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження нових санкцій проти російських компаній, фізичних осіб та ЗМІ.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу