У Франківську відбулося підготовче засідання у справі про банкрутство СТЕК

У Франківську відбулося підготовче засідання у справі про банкрутство СТЕК

У Франківську відбулося підготовче засідання у справі про банкрутство СТЕК

Підготовче засідання у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська теплоенергетична компанія» відбулось у Господарському суді Івано-Франківської області. Суддя Володимир Михайлишин ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника та запровадив процедуру розпорядження майном товариства строком на 170 календарних днів.

На судовому засіданні були присутні директор СТЕКу Сергій Мельник та розпорядник майна боржника, арбітражний керуючий Іван Захарко. На початку засідання суддя Володимир Михайлишин розповів про становище СТЕКу: «У той же час даною ухвалою суд заборонив боржнику та власнику майна приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, також відчужувати основні засоби та предмети застави. Керівник та орган управління боржника виключно за погодження з розпорядником майна приймають рішення про участь боржника в об’єднаннях, асоціаціях, спілках, обраних компаніях, промислових фінансових групах чи інших об’єднаннях, юридичних осіб, передача нерухомого майна в оренду, одержання позик».

На цей час надійшла лише одна заява кредитора від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна», розповів розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Іван Захарко: «Станом на зараз повідомляю, що вимоги були визнані в повному обсязі. Там заявлено 11 договорів за чотири опалювальних сезони й одне судове рішення, по якому залишилося сплатити лише судовий збір. Згідно з даними боржника, відповідно до первинних документів, всі вимоги в основній частині та в частині основного боргу збігаються повністю, підтверджуються документально актами прийому, передачі природного газу».

Також Іван Захарко повідомив, що за місяць зможе зробити аналіз фінансово-господарської діяльності боржника. Наступне підготовче засідання призначили на 28 березня.

Наразі у СТЕКу є 1 котельня, 170 будинків, 84 об’єкти бюджетної сфери, 7 тисяч споживачів. Як сказав директор СТЕКу Сергій Мельник, вони допрацюють цей опалювальний сезон до кінця: «До цього процесу спонукає новий кодекс банкрутства, який вступив в силу 21 жовтня 2019 року, де сказано, що боржник в місячний термін має подати на розгляд суду заяву щодо банкрутства, якщо він не може одному або декільком кредиторам забезпечити грошові зобов’язання».

Перший заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко пообіцяв прокоментувати цю ситуацію завтра.

Авторка: Оксана Василик

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди