На ВДНГ створять артзони та виставлятимуть роботи сучасних художників

На ВДНГ створять артзони та виставлятимуть роботи сучасних художників

На ВДНГ створять артзони та виставлятимуть роботи сучасних художників ВДНГ

ВДНГ запускає серію мистецьких ініціатив. У просторі експоцентру з'являться тематичні артзони, а також експонуватимуться роботи Жанни Кадирової, Ксенії Гнилицької, Саші Долгого та інших сучасних українських художників.

Увесь комплекс ВДНГ — неоціненний артефакт минулого, що пристосовується до умов сучасного світу. Тож головна мета нового літнього сезону — за допомогою мистецтва передати видатну красу та історію комплексу, а також сформувати питання щодо нових сенсів громадського простору, — йдеться в повідомленні Експоцентру.

Протягом літа тут відбудеться серія мистецьких ініціатив, в яких художники й художниці розмірковуватимуть про минуле, сучасне та майбутнє Експоцентру. Митці критично осмислюватимуть період створення ВДНГ та модерністську естетику комплексу, підкреслюючи її цінність. А також своїм мистецтвом надихатимуть усіх резидентів та відвідувачів на її збереження.

Організатори зазначають, що насичуючи сучасний ВДНГ різноманітним культурним та розважальним контентом, намагаються зберегти його цілісність і підкреслити загальний архітектурний ансамбль.

При розробці програми команда Експоцентру звернулася зокрема до українських художниць, котрі в попередні роки надихалися естетикою ВДНГ у своїх творчих практиках — це Жанна Кадирова та Ксенія Гнилицька. Їхні роботи будуть тимчасово експоновані на території Експоцентру.

Так, наприклад, проєкт "Реканонізація" 2017 року Жанни Кадирової можна буде побачити на вхідній групі павільйону №2, а всередині оранжереї, де наразі завершується реконструкція — розмістять "Сон П'єра Мічелі або пам'ятник перемоги сапротрофів", роботу 2019 року Ксенії Гнилицької.

На ВДНГ створять артзони та виставлятимуть роботи сучасних художниківВДНГ

Водночас 12 митців, серед яких Анатолій  Бєлов, Катерина Бучацька, Богдан Бунчак, Ксенія Гнилицька, Жанна Кадирова, Аліса Колодуб, Дана Косміна, Катерина Лісовенко, Богдан Мороз, Даніін Немировський, Анна Самар, Олена Сіятовська та  Дарія Чечушкова, створили тематичні артпостери про знакові локації ВДНГ: павільйони, ліс, яблуневий сад та фонтан. Роботи розмістили на головній алеї біля центрального входу.

На ВДНГ створять артзони та виставлятимуть роботи сучасних художниківВДНГ

Мистецькі роботи з’являтимуться на ВДНГ поступово, продовжуючи та доповнюючи одне одного.

Що відомо

  • Протягом теплого сезону на ВДНГ працюватиме Шатер натхнення, що розмістився у Пікнік Саду. Там відбуватимуться різноманітні культурні події — концерти, літературні читання та лекції.
  • На території Експоцентру також запланована серія екоініціатив. На початку червня тут розпочався довготривалий проєкт "Розсадник каштанів Саші Долгого". Минулого року художник зібрав у Києві та проростив близько сотні каштанів. А вже цього місяця висадив паростки дерев на території ВДНГ, коли каштани зміцніють — їх пересадять на вулиці Києва.
  • Кураторкою нового сезону стала мистецтвознавиця, знавець радянської архітектури та учасниця мистецької ініціативи "ДЕ НЕ ДЕ" Євгенія Моляр. Ідея проєкту та візуальна концепція розроблені спільно з комунікаційною агенцією Dontstop Agency, брендинговою студією COLOMO та за участі креативної продюсерки ВДНГ Наталії Верьовки.

Читайте також

ВДНГ збирає гроші на відродження Оранжереї

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше