ВДНГ збирає гроші на відродження Оранжереї

ВДНГ збирає гроші на відродження Оранжереї

ВДНГ збирає гроші на відродження Оранжереї Фейсбук-сторінка Євгена Мушкіна

ВДНГ збирає гроші на відродження Оранжереї. Щоб усунути наслідки занепаду та зберегти унікальні екзотичні рослини, знадобиться два з половиною мільйони гривень.

Генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін розповів, як відбувається збір коштів на відродження комплексу. На жаль, благодійний вхід, який встановили на території у серпні минулого року не спрацював. Лише троє відвідувачів з тисячі були готові пожертвувати гроші. Це в 30 разів менше, ніж сподівався менеджмент ВДНГ.

"Так буває. У кожного. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Помилки важливі — це уроки", — написав Мушкін на своїй сторінці.

Хоча благодійний вхід найближчим часом демонтують, електронна платформа збору коштів продовжить працювати.

"Так, на відродження Оранжереї зібрано 130 тисяч гривень. І надходження зростають, за що низький всім вам уклін! Хто може і готовий допомогти: ось посилання. Ми продовжуємо працювати над відновленням цього дивовижно красивого місця — частини історичної спадщини ВДНГ, України і українців", — каже менеджер.

Щоб зберегти унікальні екзотичні рослини, що вже 60 років ростуть в Оранжереї, знадобиться два з половиною мільйони гривень. На 2021 рік заплановано ремонт конструктиву будівлі та заміна вікон, створення нової системи опалення, утеплення скління для зниження втрати тепла, відновлення каналізації, створення вбиральні для відвідувачів

Навіщо відроджувати Оранжерею? Декілька фактів від Євгена Мушкіна:

  • У 70-і роки Оранжерея отримала статус окремого павільйону — квітництва й озеленення.
  • У першому залі були представлені субтропічні рослини: кипариси, пальми, азалії. У другому — кактуси, алое, ліани. Третя демонструвала декоративні субтропічні рослини — лимони, апельсини, мандарини, фейхоа (квітка на фото нижче), гранат, інжир, авокадо, лавр.
  • В оранжереї проводили виставки квітів і влаштовували конкурси серед квітників-аматорів. Крім представників тропіків, субтропіків і пустелі за радянських часів в оранжереї демонструвалися і місцеві екземпляри.
  • У павільйоні висаджувалися різноманітні квіткові композиції, в'юнкі рослини і троянди. Також була обладнана ландшафтна кам'яна гірка і декоративний ставок (теж відновимо в цьому році!).
  • Всього в павільйоні було представлено 300 видів культурної та 90 видів дикої флори.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше