Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities

Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities

Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities
оригінальне

Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities, набравши 76 балів. Про це повідомила речниця Тернопільської міськради Мар’яна Зварич.

Дрогобич та Покров набрали однакову кількість балів - 79,1. У них - два перші місця.

Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities
Тернопіль став третім серед ста найбільших міст у рейтингу прозорості Transparent cities. оригінальне

Нагороду в Києві отримав міський голова Тернополя Сергій Надал.

"Хочу подякувати за таке визнання. Це робота нашої команди всієї міської ради, всього міста. Коли був проведений перший рейтинг два роки тому, Тернопіль займав 31 місце. Для нас - це був такий холодний душ. Тоді більше уваги зверталося на комунальні проблеми, ремонт доріг, дворів, а менше - на такі речі як оприлюднення даних, доведення цих даних до громадськості. І добре, що такий рейтинг з'явився. Бо він почав стимулювати. Минулого року ми були 10-ті. Цьому передувала робота і міської ради , і всіх комунальних підприємств. Є на кого рівнятися. Є міста, які менші за розміром, але вони прогресивніші. Ми з моїм колегою спілкувалися - з Дрогобича. Можна було взяти досвід у них. Багато креативних ідей почали з'являтися і в Тернополі. В електронних рішеннях: ми перші в Україні впровадили електронну систему в оплаті за проїзд. Це не зовсім легко давалося, зато сьогодні ми маємо підтримку мешканців міста. Все більше і більше пасажирів відмовляються від оплати готівкою. А це легалізація виручки підприємця, це реальна картина про обсяги перевезення", - сказав Сергій Надал.

У 2019-му Тернопіль у рейтингу був 10-им, у 2018-му – 31-им.

Мар’яна Зварич – речниця Тернопільської міськради:

"Рейтинг враховував 14 різних індикаторів. Тобто, рейтинг інвестиційної прозорості. Наступне - це комунальне майно, житлова політика, земельні ділянки та будівництво, участь громадян у прийнятті рішень міської ради і так далі. Тобто є таких 14 індикаторів. Проводили його впродовж кількох місяців це дослідження. І за результатами сьогодні ми маємо такий показник. Тернопіль став третім серед ста найбільших міст. А також серед обласних центрів ми є перші."

Директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак розповів, що така нагорода означає для Тернополя:

"По-перше, це імідж, тобто це сигнал, що серед 100 міст Тернопіль входить в 3 найкращих, це сигнал для людей, які задумуються над тим, де проживати, тобто це показує, що Тернопіль – хороше місто для проживання. По рейтингу у нас досить непогані показники по економічному розвитку. Це сигнал для бізнесу, для потенційного інвестора, який розглядає можливість започаткування якогось бізнесу. Це показує, що Тернопіль готовий прийняти інвестора і сприяти його діяльності на території міста. "

Тернополяни, з якими поспілкувалися кореспонденти Суспільного розповіли, що думають з цього приводу:

Ольга Турчак, тернополянка:

"Тернопіль розвивається, це, звісно, дуже добре. Але щоб не піднімати голову високо вгору, хочу сказати, що треба обов’язково бачити свої помилки і треба над ними працювати. Вони є, звісно ж. Це добре, що інфраструктура розвивається. Кажуть, змінюється місто: фонтани, парки. Але все таки, думаю, працювати над чим є."

Світлана Мізюн, тернополянка:

"Населення стало більше, більше стало новобудов, все дуже добре, але хотілося б більше культури."

Рейтинг "Прозорі міста" - це програма руху Трансперенсі Інтернешнл Україна, - розповіла оперативна директорка руху Анастасія Мазурок. За її словами, експерти щорічно аналізують відкритість міських рад за показниками в 14-ти сферах:

"Оцінюємо міста за 86 індикаторами у 14 різних сферах: це інвестиційна прозорість, бюджетна сфера, доступ громадян до роботи органів місцевого самоврядування, комунальне майно та комунальне підприємство, освіта, соціальні послуги, житлова сфера та інші."

Відомо:

Прозорі міста — це програма руху Трансперенсі Інтернешнл Україна, заснована в 2017-му році, повідомила менеджерка з комунікацій програми Марія Сокольчук. За її словами, експерти щорічно аналізують відкритість міських рад за показниками в 14-ти сферах.

Представники руху працюють над зниженням корупції на національному та місцевому рівнях шляхом збільшення прозорості та підзвітності роботи органів влади.

Антикорупційна організація Transparency International була заснована в 1993-му році в Берліні. Зараз працює у понад 100 країнах світу. Українське відділення почало діяльність у Кропивницькому в 1999-му році. У жовтні 2014-го року отримало офіційну акредитацію як представник глобального руху.

На початок